Jdi na obsah Jdi na menu
 


Homeopatická poradna

Materiály na serveru vilcakul.estranky.cz jsou pouze obecného informačního a vzdělávacího charakteru. Jejich případné využití je třeba vždy konzultovat s homeopatem nebo s lékařem a je ve vaší plné odpovědnosti. Proto moje názory a rady neberte jako konečné řešení, ale vždy konzultujte svůj stav s lékařem nebo s kvalifikovaným homeopatem. Tyto stránky nenahrazují lékařskou péči, jsou pouze možnou alternativou.

Své dotazy můžete poslat i přes komentář na této straně! Ale nepíšte svůj dotaz jako odpověď na jiný dotaz. Každý dotaz pište prosím zvlášť, jinak je to chaos.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Duševní problémy

(Standa, 3. 6. 2011 1:47)

Dobrý den,
na pocit citového ublížení "v souladu" s pocitem neprojevené naštvanosti, strachy (fobie) hlavně sociální, snížený zájem, smutek, sklíčenost, slabou vůli a psychosomatické problémy ( pocit stažení v břišní dutině , bolest hlavy ) dalo by se doporučit nějaké homeopatikum , homeopatika ? Je dobré kombinovat i více mono homeopatik ? Předem Vám moc děkuji za odpovědi

Re: Duševní problémy

(vilcakul, 6. 6. 2011 19:18)

Dobrý den, homeopatika jsou vhodná i na řešení tohoto problému, ale pro předpis indikovaného léku je nutné vyšetření. Lék bude předepsán podle Vašich chrakteristických symptomů na mentání, emocionální a fyzické úrovni, takže se nedá doporučit jen tak. Pro předpis indikovaného léku je to málo informací, takže to může být pokryto vícero homeopatickými lékmy, např. Staphysagia, Carcinosinum a mnoho jiných. Na řešení Vašeho stavu postačí jeden nebo dva léky, ale nejdříve je třeba podat ten indikovaný, aby se vyřešil Váš současný stav, poté může být potřeba ještě jiného léku po delším časovém úseku a vyčerpání všech potencí předchozího indikovaného léku.

sociální fobie

(Josef Blaha, 2. 6. 2011 21:07)

Zdravím. Někde jsem se dočetl, že homeopatika pomáhají při léčbě sociální fobie. Můžete mě něco doporučit?
Děkuji

Re: sociální fobie

(vilcakul, 6. 6. 2011 19:12)

Dobrý den, homeopatika jsou vhodná i na řešení tohoto problému, ale pro předpis indikovaného léku je nutné vyšetření. Lék bude předepsán podle Vašich chrakteristických symptomů na mentání, emocionální a fyzické úrovni, takže se nedá doporučit jen tak.

Zánět u kořene zubu

(Jitka, 2. 6. 2011 9:45)

Dobrý den,díky kazu mně odumřely nervy v zubu.Kanálky byly vyčištěny,zaplněny.Mám bouličku v dásni,dle rtg tam mám u kořene zubu nějakou dutinku,zřejmě zánět.Antibiotika nezabrala na vstřebání.Prosím o radu co by mi mohlo pomoct,aby se zub nemusel vytrhnout.Četla jsem,že na vstřebávání je dobrý Mercurius solubilis,ale nevím potenci a dávkování,nebo něco jiného?Děkuji předem za odpověď.Jitka

Re: Zánět u kořene zubu

(vilcakul, 6. 6. 2011 19:10)

Dobrý den, v této indikaci se používá homeopatikum Silicea terra v potenci C9, 3x denně 3 kuličky po dobu 1-2 týdnů. Toto homeopatikum se nesmí používat, je-li v organizmu nějaký czí předmět, např. umělé cévy, pacemaker atd. Samozřejmě je vhodné i Mercurius solubilis ve stejném dávkování a potenci. Doporučil bych i homeopatikum Caledula officinalis v potenci C9, 3x denně 3 kuličky po dobu 1 týdne nebo užívání měsíčkového čaje.

Nesnášenlivost průvanu, bolest ucha, přecitlivělost

(Zuzka, 1. 6. 2011 21:21)

Dobrý den, 6 let trpím na "bolesti uší", vystřelují do krku, obličeje. Dříve jsem mívala v létě úlevu, nyní ne. Byla jsem vyšetřena snad na vše, nikdo si se mnou neví rady, zkusila jsem , kromě mnohého jiného, už i homeopata. Dnes jsem se dostala ke článku na vašich stránkách "Zánět mastoidního výběžku Publikováno: Sunday, 09.03. 2008 - 19:09:19" Je to poprvé, co shledávám podobné příznaky s těmi svými. Vyjímkou je, že nemám žádný výtok z ucha, žádné zarudnutí a žádné vyrážky. Předpokládám, že článek se týká akutních případů a ne někoho, kdo má tyto problémy 6 let.
Ptám se, zda jsou informace z tohoto článku aplikovatelné i na mě a zda vidítě nějaké řešení. Samozřejmě trpím i dalšími neduhy, postupně se cítím čím dál hůř a to mi bude teprve 30 let. Stále hledám řešení, stále slýchám různé teorie proč to tak je a co mám změnit, změn jsem už udělala hodně, ale zatím mi vůbec nic nepřineslo úlevu. Ale hledám dál.
Děkuji Vám za odpověď.

Re: Nesnášenlivost průvanu, bolest ucha, přecitlivělost

(vilcakul, 6. 6. 2011 19:02)

Dobrý den, samozřejmě jsou tyto informace aplikovatelné i na Váš stav. Na zkoušku si můžete vybrat homeopatikum, které se nejvíce podobá Vašemu stavu a užít ho v potenci C9, 3x denně 3 kuličky po dobu 1-2 týdnů. Během této doby by mělo dojít ke zmírnění projevů, při objevení se zlepšení můžete lék postupně vysazovat a nakonec úplně vysadit před uplynutím 2 týdenního intervalu. V případě, že lék nevyvolá žádnou změnu a následné zlepšení, tak je třeba jiného indikovaného léku. Nejlepší by byla návštěva kvalifikovaného homeopata, který by měl předepsat takový lék, který během jednoho měsíce přinese zlepšení a ústup těchto potíží.

Kuří oko

(Lenka, 27. 5. 2011 17:34)

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaká homeopatika by mi pomohla,abych se zbavila kuřího oka na polštářku u prsteníčku u nohy. Je bolestivé při došlapu, tvoří se na něm zrohovatělá kůže, po pedikúře je uvnitř černá tečka (to se mi vždy uleví a nějaký čas to nebolí), nohy nemám nijak horké a boty jsem si taky nikdy nekupovala nekvalitní. 1x mi ho odstraňovali chirurgicky,ale vrátilo se mi, tak jsem na něj zkusila brát Antinomiun crudum 9ch a leptala jsem ho Kolodiem forte. Bradavičky, co jsem na noze měla z bazénu zmizely,ale kuří oko zůstalo.Moje matka má také kuří oko, 3x jí ho odstraňovali chirurgicky a ani to nepomohlo. Děkuji vřele za odpověď!!!

Re: Kuří oko

(vilcakul, 6. 6. 2011 18:55)

Dobrý den, v tomto případě by byla vhodná návštěva homeopata, který Vás vyšetří a následně doporučí indikovaný homeopatický lék. Symptomaticky je tento problém těžko léčitelný, závisí to vždy od celkového stavu pacienta na mentální, emocionální a fyzické úrovni. V této indikaci jsou hlavními symptomatickými léky: Antimonium crudum, Lycopodium clavatum, Phosphorus, Phosphoric acid, Psorinum, Sepie, Silicea.

re: očkování

(vilcakul, 31. 5. 2011 21:31)

Nejlepším řešením by bylo podání potencované vakcíny, kterou Vaše dítě dostane. Prvotně by měla stačit potence 30K, kterou dítěti rozpustíte ve vodě a několikrát protřepete. Pak jí stačí dát do úst trošku roztoku před očkováním a pak ještě jednou podat následně po očkování. Další podávání záleží na stavu dítěte po očkování.
Ale asi nebudete mít tuto potencovanou vakcínu po ruce, takže nám zůstanou už i Vám známá homeopatika: Thuja, Sulphur, Hypericum perforatum, Ledum palustre, Silicea. V podání a v jeho četnosti se názory rozcházejí, ale určitě nic nepokazíte preventivní dávkou před očkováním a po. Není jisté, že Vaše dítě bude nějak reagovat na toto očkování, sem tam se objevují horečky, bolestivost v okolí vpichu po jehle, zápal a podrážděnost dítěte. Samozřejmě se může objevit i něco jiného, ale většinou pomáhají studené obklady a větší pozornost, kterou dítěti po očkování věnujeme.
Takže k tomu podání homeopatika jenom všeobecné informace: 1 dávka vybraného léku např. Thuja v potenci 9C nebo 15C – 3 x denně 3 kuličky alespoň 1-2 dny před očkováním. Po očkování podávat Silicea C9 nebo C15 – za týden až 14 dní nebo můžete zkusit tuto kombinaci: Thuja C9 až C15 – 1-2 dny 3 x denně 3 kuličky před očkování, po očkování Sulphur C9 až C15 – 7 – 14 dní. V každém případě záleží na reakci dítěte po očkování, když se objeví a neustoupí do 1-3 dní, pak je jí třeba řešit.

Osvědčeným receptem jedné naší čtenářky je následující schéma užití homeopatických léků při očkování:
2hod před očkováním Thuja occ. 9CH 5 granulí
večer po očkování Sulphur 9CH 5 granulí
48hod po očkování Sulphur 9CH 5 granulí

menstruace

(Bára, 31. 5. 2011 13:17)

Dobrý den, zhruba 3 měsíce mám menstruaci po 10-14 dnech i mimo mám špinění. je mi 35 let a gynekologicky jsem prý normální. prosím poraďte homeopatika. Mám už i bolesti hlavy. jsem po dvou císařských řezech. Velice děkuji. Bára

Re: menstruace

(vilcakul, 31. 5. 2011 21:26)

Dobrý den, v tomto případě bych doporučil návštěvu homeopata a homeopatickou konstituční léčbu. Vyšetření je nutné k předepsání indikovaného homeopatického léku podle charakteristických symptomů pacienta na mentální, emocionální a fyzické úrovni.

homeopatika po zátěžovém testu oxytocinem

(katka, 31. 5. 2011 18:57)

Dobrý den,
ráda bych se zeptala, jestli mužu použít caulophylum po zátěžáku i arnicu montanu? pustili mě domu, ale mám pocit, že děloha je dost pořád stažená a navíc mám pocit pohmoždění po vyšetření...jsme ve 38.tt...


děkuji moc
katka

Re: homeopatika po zátěžovém testu oxytocinem

(vilcakul, 31. 5. 2011 21:22)

Dobrý den, jestli máte pocit pohmoždění, tak je ta Arnika indikovaná. Můžete ji užít v potenci C9, 3x denně 3 kuličky po dobu 5 dní. Homeopatikum Caulophyllum můžete užít jednorázově v potenci C30, 3 kuličky.
Ještě můžete udělat i následující cyklus na přípravu dělohy na porod:
Stačí zahájit přípravu dělohy v termíně blízkému zralosti těhotenství, to je po 35. týdnu.

První den je třeba užít jednu dávku Pulsatilla C30, je to lék na nepravidelnou činnost dělohy a nakonec těhotenství se maminka často dostane do stavu Pulsatilly – stane se přecitlivělou, touží po utěše, podpoře a péči.

Od dalšího dne po dobu pěti dní Caulophyllum D nebo C12 jednu dávku. Je to lék na zmírnění normotonních bolestí, tonizuje dělohu, napomáhá k zralosti děložního hrdla. Stačí nízká potence, vždyť chceme ovlivnit děložní svalstvo na fyzické úrovni.

Uděláme si jeden den pauzu.

Znovu následuje užití jedné dávky Pulsatilla C30.

Po dobu pěti dní užíváme Cimicifuga D nebo C12 jedenkrát denně. K tomu, aby porod probíhal dobře, musí se děloha stát schopnou uvolnit se i v přestavkách mezi bolestmi. To dosáhneme tímto lékem, který zároveň učiní hrdlo dělohy i zralejším, připravenějším na porod.

Následuje jeden den pauza.

Pak zase po jednom dni Pulsatilla zase Caulophyllum pět dní, následující týden zase Cimicifuga, střídavě do spuštění porodu.

ucpaný slzný kanálek, žlutý výtok z oka

(Lenka, 30. 5. 2011 15:31)

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jaká homeopatika jdou použít při ucpaném slzném kanálku u 4měsíčního miminka, má neustálý žlutý výtok z oka, po ránu očičko zalepené, zlepšení nastává po použití antibiotických kapek, při vysazení se potíže opět zhoršují, chtějí nás poslat na výplach slzných cest, čemuž bych se chtěla vyhnout.
Předem děkuji za odpověď

Re: ucpaný slzný kanálek, žlutý výtok z oka

(vilcakul, 31. 5. 2011 21:17)

Dobrý den, v této indikaci se osvědčilo homeopatikum Natrium muriatikum, v potenci C9, 3 x denně 3 kuličky rozpustit v trošce vody a kápnout dítěti do pusinky, po dobu 5 dní. Během této doby by mělo dojít k reakci, poté je třeba lék vysadit a počkat na účinek homeopatika pár dní. Dalším lékem podle popisovaných symptomů by mohla být Chamomilla vulgaris, ve stejné potenci a dávkování.

DOPLNĚK K OTÁZCE OHLEDNĚ DÁVKOVÁNÍ

( mila, 24. 5. 2011 6:24)

manžel lék používá 5x denně.Po operaci je bral 8x denně.VÝROBCE-HomeoLab N.Y

Re: DOPLNĚK K OTÁZCE OHLEDNĚ DÁVKOVÁNÍ

(vilcakul, 24. 5. 2011 19:51)

Dobrý den, takže podle uvedeného je toto homeopatikum z Ameriky, bohužel na jejich webové stránce jsem nenšel odkaz na tento lék a ani na uvedenou potenci. Podle dávkování se jedná asi o ředění LM v nějaké nízké potenci, která se může užívat i několikrát denně.

http://www.homeolab.com/DATA/PRODUIT/1_en.pdf
http://www.homeolab.com/DATA/PRODUIT/2_en.pdf
http://www.homeolab.com/DATA/PRODUIT/7_en.pdf
http://www.homeolab.com/DATA/PRODUIT/11_en.pdf

http://www.homeolab.com/

Re: Re: DOPLNĚK K OTÁZCE OHLEDNĚ DÁVKOVÁNÍ

(mila, 25. 5. 2011 8:55)

Děkuji mnohokrát za pomoc,objednáme z Rakouska potenci 3 a uvidíme jaké to bude mít označení.Dám Vám pak vědět k čemu jsme dospěli.Přeji hezký den.Jsem moc ráda,že tato poradna existuje,moc mi to pomohlo.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56

následující »