Jdi na obsah Jdi na menu
 


Homeopatická poradna

Materiály na serveru vilcakul.estranky.cz jsou pouze obecného informačního a vzdělávacího charakteru. Jejich případné využití je třeba vždy konzultovat s homeopatem nebo s lékařem a je ve vaší plné odpovědnosti. Proto moje názory a rady neberte jako konečné řešení, ale vždy konzultujte svůj stav s lékařem nebo s kvalifikovaným homeopatem. Tyto stránky nenahrazují lékařskou péči, jsou pouze možnou alternativou.

Své dotazy můžete poslat i přes komentář na této straně! Ale nepíšte svůj dotaz jako odpověď na jiný dotaz. Každý dotaz pište prosím zvlášť, jinak je to chaos.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Re: problémová období

(vilcakul, 28. 3. 2012 16:16)

Dobrý den, typovat mohu i vícero léků, ale na to byste musela popsat vícero charakteristických symptomů dcery na mentální, emocionální a fyzické úrovni. Kdyby se u ní objevil zvláštní, podivný nebo neobvyklý symptom, tak to by usnadnilo výběr léku.

Re: Re: Re: problémová období

(iva, 4. 4. 2012 11:29)

Přemýšlela jsem o těch symptomech, vysloveně divný mě nenapadá, ale jsou tam takové jako: hodně extrémní noční skřípání zubů, náhlá posedlost po sladkém a velmi nápadný je tento: stále opakuje stejné chyby dokola, neschopna se z nich poučit. A nožná ještě tento: náchylnost na prochladnutí provázená týden před propuknutím nemoci nápadnou plynatostí.

Re: Re: Re: Re: problémová období

(vilcakul, 4. 4. 2012 19:38)

Dobrý den, těžko podle těchto symptomů určit nějaký lék, mohl by to být i některý hadí lék, Hyoscyamus, Stramonium, Nux vomica, možná i Tuberculinum nebo Medorrhinum. Pro předpis indikovaného homeopatického léku je potřeba vyšetření, aby homeopat viděl celkový obraz pacienta jako celek a nejen dílčí symptomy.

Autismus a očkování

(Monika, 2. 4. 2012 13:49)

Dobrý den, kde bych měla objednat syna (2 roky) ohledně detoxikace po očkování.
Před 4 měsíci u něho začala strašná změna v chování, začal chodit po špičkách, záchvaty vzteku, bije se do hlavy i hlavou o zem (když mu člověk něco nedovolí nebo nevyhoví) v noci se 6x vzbudí, . Jelikož nějaké potvrzení na autismus trvá i 3 roky, tak na to nechci čekat a zbytečně ztrácet čas. Chtěla bych vše podchytit v začátcích, pokud to teda jde.
Kde všude v ČR se na tuto léčbu specializují. Moc Vám děkuji za odpověď

Re: Autismus a očkování

(vilcakul, 2. 4. 2012 22:31)

Dobrý den, podle popsaných příznaků to vypadá na postvakcinační syndrom a začátek autismu. V České republice na detoxikaci očkování specializuje paní doktorka Eleková. Najdete ji na webu na následujících odkazech, které je třeba jen nakopírovat do prohlížeče:
http://homeopatie.elekova.cz/
http://lecivacesta.webnode.cz/

žltačka - žloutenka

(Pavel, 29. 3. 2012 23:29)

Dobry den,
dala by sa prosim dostat k homeopatiku Ostropestřec mariánský, alebo ake to ma meno ako produkt.
Mal som uz dvakrat zltacku a chcel by som absolvovat bejaku liecebnu kuru.


Pavol Prochazka
alias
spacirka@atlas.sk

Re: žltačka - žloutenka

(vilcakul, 2. 4. 2012 22:23)

Dobrý den, toto homeopatikum se dá objednat v lékárně, kde prodávají homeopatika firmy Boiron. Pro začátek postačí potence C5 nebo C9, 3x denně 3 kuličky, lék se jmenuje Carduus marianus. V každém případě by nezaškodila návštěva homeopata a celkové vyšetření pro předpis homeopatického konstitučního léku, který by měl tyto potíže úplně odstranit. Dalšími vhodnými léky může být i Chelidonium majus, Natrum sulphuricum, Phosphorus a mnoho jiných.

Potravinové doplňky při homeopatické léčbě autismu

(Blanka Kubová, 30. 3. 2012 18:53)

Dobrý den,
prosím Vás o radu - mému 4-letému synovi byly při homeopatické léčbě předepsány potravinové doplňky, které bohužel nejsem schopná nikde i přes veškeré úsilí sehnat. Jedná se o stejný komplex doplňků, jaké jsou popsány v léčbě lymské boreliózy u 40tileté pacientky. Konkrétně se jedná o askorbylpalmitát. Můžete mi prosím poradit, kde by se tento potravinový doplněk dal v ČR zakoupit? Předem děkuji za pomoc.
Blanka Kubová
kubovablanka@centrum.cz

Re: Potravinové doplňky při homeopatické léčbě autismu

(vilcakul, 2. 4. 2012 22:17)

Dobrý den, askorbylpalmitát byl dostupný na internetě u firmy Swanson, ale už ho bohužel neprodávají. Dá se objednat přes internet z Ameriky, ale i v Evropě to není problém. V případě nouze bych ho mohl sehnat a poslat na dobírku, vyšlo by to asi na 20 euro + dobírka. Jedná se o přípravek Ascorbyl Palmitate 500 mg, 100 kapsulí, vyrobený v Americe.

paradentoza

(Káťa, 21. 3. 2012 8:45)

Dobrý den:) prosím o radu- mám paradentozu- hlavně mi ubývá kost,ve ketré zuby drží, není to nesprávnou hygienou,ale tím,že mám jakési velmi agresivní bakterie,které ty kosti "vyžírají" a protože mám dlouhodobě oslabenou imunitu,nedaří se nijak tento proces zmírnit nebo zastavit, léčím se čínsku medicinou a ráda bych zkusila homeopatii,kterámi pomáhá i na jné věci, obrátila jsme se na jednu homeopatku a ta mi poslala Stroncium,ale ve mě ten název nevyvolal důvěru a na netu nebylo možné o tomto homeopatiku nic najít a když jsme se vyptávala paní doktoeky, ta se urazila,že když jí nevěřím,nemůže mě léčit, což i z mé strany je stejný pocit-důvěra je sama o sobě lék:) prosím,bylo by nějaké homeopatikum,které by mi mohlo pomoci s těmi kostmi? pokusy o konstituční léčbu mám jich několi za sebou,i ročních ale výsledek nebyl žádný, tak alespon jestli by bylo něco na podporu kostní hmoty:) děkuju moc Káťa

Re: paradentoza

(vilcakul, 27. 3. 2012 20:48)

Dobrý den, tento problém by se dal přiřadit k syfilitickému miasmatu, takže bych silně uvažoval o lécích tohoto miasmatu jako je Mercurius solubilis, Syphylinum atd. Z fytoterapie je v této indikaci vhodný Kuklík městský (Geum urbanum), tinktura z kořene a vyplachovat. Podle info jedné lékařky je vhodné při této potíží kloktat se šťávou ze sýrových brambor. Z gemmoterapie je vhodný v této indikaci přípravek z pupenů dubu. Možno alternativou by mohly být i Calciové soli (Calcarea carbonica, Calcarea phosphorica, Calcarea fuorica, Calcarea sulphurica), homeopatikum Symphytum officinale. Dále může být dobrým řešením i olejová kůra, kdy lžičku kvalitního oleje každé ráno převalujeme v ústech dokud není bílý jako mléko. Tato terapie má dobré výsledky při léčbě paradentozy. Samozřejmě postupů je vícero, takže je na Vás, pro který se rozhodnete, ale můžete je i kombinovat spolu.

Re: Re: paradentoza

(cherry, 2. 4. 2012 13:35)

Děkuju moc za odpověd:) velmi mě zaujal termín syfilitické miasma a při hledání o co se jedná,myslím,že bych ráda věděla víc- prosím,můžete mi doporučit nějakého homeopata,který se tím zabývá? žádný z těch,co jsem navštívila,se o tomto nezmínil,přitom je to přesně to,co by odpovídalo mým potížím i mě celkově, ráda bych tedy o tom věděla všechno od odborníka,ale nevím jak ho vyhledat...děkuju moc:)Káťa

hexa

(Martina, 27. 3. 2012 10:27)

Dobrý den.Dcera má být očkována hexou,tak mám v plánu objednat anti vakcínu jen nevím kterou potenci,v předešlých odpovědích píšete,že stačí 30K,ale tam mají potence C a M,tak nevím kterou objednat a jaký nejlepší postup dávkování mám zvolit? Děkuji Martina

Re: hexa

(vilcakul, 27. 3. 2012 20:33)

Dobrý den, preventivně stačí potence 30K, ale na pročištění, tzn. detoxikaci vakcíny musíte provést s potencovanou vakcínou v potenci 30, 200, 1000 (1M) a 10 000 (10M). Tato detoxikace se provádí v krátkém (4 dny) nebo dlouhém cyklu (4 týdny). Více se o této terapii dočtete v článcích na dané téma vlevo v Menu.

Bolest v krku vystřelující do ucha

(Markéta, 23. 3. 2012 19:45)

Dobrý den, můžete mi prosím poradit. Mám už asi týden bolesti v krku, v dolní části hrtanu - pod ohryzkem - kousek nad hrudními kostmi. Začalo to nejprve totálním zánětem spojivek, kdy jsem jela dokonce na pohotovost..skoro současně se přidal krk, kdy se bolest přestěhovala z levé strany na pravou. Při polykání mi bolest vystřeluje do pravého ucha. Sedělo mi to perfektně na phytolaccu (až na zarudlé oblouky v krku - to nemám) - zkoušela jsem CH 9 a pak CH 30, ale ani jedno nepomohlo. Dr. už mi hrozí atb, což odmítám...za 10 dní jedeme do Itálie na dovolenou, tak bych to ráda zvládla :o)). Jinak může s tím souviset - po celou dobu, tj. déle než týden mám aft v puse a vůbec se ho nemohu zbavit. Všechny ostatní metody jako priessnitzův zábal, echinaceové kapky, lichořeřišnice nepomáhají....děkuju za radu Markéta

Re: Bolest v krku vystřelující do ucha

(Boja, 27. 3. 2012 16:32)

Zkuste si kliknout na Lékárnu Andropharm a na boku v odtavci homeopatie vám naskočí české homeopatické léky AKH a obj. si lék Bella - Donna , mám vyzkoušené při akutních bolestech v krku - 2 tablety každé 2 hod.zabírá spolehlivě . Jsou to homeopatika vynikajícího homeopata,lékaře Al. Fesika Ostrava

Re: Bolest v krku vystřelující do ucha

(vilcakul, 27. 3. 2012 20:28)

Dobrý den, v tomto případě by byla nejleší návštěva homeopata a předpis indikovaného homeopatického léku. Symptomaticky by mohlo být vhodné homeopatikum Argentum nitricum, Nitric acid, Bromium, Nux vomica, Lac caninum, Lachesis mutus atd.

bradavice

(Míša, 14. 3. 2012 12:45)

Dobrý den,

Jaký lék by jste mi doporučila na stopkaté bradavice na krku a v podpaží?

Děkuji Míša

Re: bradavice

(vilcakul, 18. 3. 2012 22:50)

Dobrý den, v této indikaci je vhodno vícero homeopatických léků a proto by bylo dobré navštívit homeopata a požádat ho o léčbu. Symptomaticky bych myslel na Thuju, Causticum, Dulcamaru, Lycopodium, Medorhhinum, Nitric acid, Rhus toxicodendron a Staphysagrií. Samozřejmě může být efektivní i konstituční homeopatická léčba, to je předpis indikovaného homeopatického léku podle Vašich charakteristických symptomů na mentální, emocionální a fyzické úrovni.

Horečka

(Jana Jirásková, 14. 3. 2012 8:39)

Dobrý den, prosím o radu. Dcera 2 roky má velmi vysoké horečky, které nejdou srazit dolů, při podání nurofenu nebo paralenu ve formě sirupu ho vyzvrací a v podobě čípku tak do deseti minut vykaká. Studené zábaly nechce. Neexistují nějaká účiná homeopatika? Děkuji. A ještě poslední dotaz manžel trpí na hemeroidy a poslední dobou se mu velice zhoršily, léky předepsané doktorem nepomáhají, nebyla by nějaká možnost této léčby? Ještě jednou předem děkuji.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56

následující »