Jdi na obsah Jdi na menu
 


Homeopatická poradna

Materiály na serveru vilcakul.estranky.cz jsou pouze obecného informačního a vzdělávacího charakteru. Jejich případné využití je třeba vždy konzultovat s homeopatem nebo s lékařem a je ve vaší plné odpovědnosti. Proto moje názory a rady neberte jako konečné řešení, ale vždy konzultujte svůj stav s lékařem nebo s kvalifikovaným homeopatem. Tyto stránky nenahrazují lékařskou péči, jsou pouze možnou alternativou.

Své dotazy můžete poslat i přes komentář na této straně! Ale nepíšte svůj dotaz jako odpověď na jiný dotaz. Každý dotaz pište prosím zvlášť, jinak je to chaos.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: cysta u syna

(vilcakul, 4. 8. 2013 12:08)

Dobrý den, v tomto případě je možná léčba homeopatickou konstituční homeopatií nebo některým specifickým homeopatickým lékem na tuto obtíž. Doporučuji vyhledat homeopata a požádat ho o léčbu.

Uhlířová

(Diana , 26. 7. 2013 21:56)

Dobrý den, na serveru svethomeopatie.cz lékařky doporučují užívání homeopatik např 3x týdně 5 granulí, vy píšete skuste jen 3 kuličky. Má to nějaký zásadní efekt, když se homeopatika berou někdy déle a ve větším množství tak jako u klasických léků či jiných přírodních produktů a nebo se berou jen ty 3 kuličky? Dojde třeba k rychlejší reakci organismus, nebo v čem je ten rozdíl? Diana

Re: Uhlířová

(vilcakul, 30. 7. 2013 22:42)

Dobrý den, můj přístup je podle potence daného homeopatika. V nízké potenci (5 - 9Ch) doporučím častější užití homeopatika i 3x denně po dobu několika dní. Při ústupu potíží je nutno dávkování zredukovat nebo lék úplně vysadit. Při vyšších potencích (30Ch nebo 200Ch) doporučuji užít jen jednu dávku (3 kuličky) a počkat minimálně měsíc na reakci organismu. To je standartní postup. Efekt mezi 3 kuličkami a 5 granulemi není žádný, jen při 5 granulích si musíte dřív koupit novou tubičku. Je to přístup francouzské homeopatické školy, kde se dlouhodobě užívají homeopatika 3x denně jako v alopatií. Granule jsou oproti kuličkám menší, takže ani váhově tam nebude velký rozdíl. K větší a hlubší reakci organizmu na homeopatikum dochází většinou při užití vyšší potence homeopatika (od 30Ch nahoru). Tento efekt je trvanlivější, čím větší potenci užijeme.

Polymorfní obtíže

(Luděk, 17. 7. 2013 12:55)

Dobrý den, prosím o radu jaké homeopatikum zkusit na dlouhá léta trvající obtíže, kterými jsou nosní polypy opakovaně operované, úplná ztráta čichu, záchvaty výtoku z nosu a slzení, zevní hemoroidy, stav po trombose žíly v podkolenní, hypertenze, svědivá vyrážka hlavně kolem kotníků, která se objeví zdánlivě bez souvislosti a postupně zmizí stejně jako bolesti vystřelující z bederní krajiny podél nervů do kolen. Na hypertenzi musím užívat jednu tabletku denně a dle vyšetření vázne návrat žilní krve z periferie. Děkuji za případnou radu.

Re: Polymorfní obtíže

(vilcakul, 18. 7. 2013 19:10)

Dobrý den, v každém případě bych doporučil vyhledat homeopata a požádat ho o homeopatickou konstituční léčbu. Problémy s nosem výborně řeší homeopatikum Lemna minor v potenci D3, 3x denně 5 kapek. Na ty vystřelující bolesti podél nervů by mohlo být vhodné homeopatikum Hypericum perforatum. Ale v konstituční homeopatií je to řešitelné předpisem jednoho indikovaného homeopatického léku.

neustále zalahnuté v ušiach

(Dáša, 7. 7. 2013 9:42)

Dobrý deň,prosím Vás,mám neustále zalahnuté v ušiach,odlahne mi iba niekedy ,aj to iba na malú chvílu,napr.ked idem autom popod tunel,bola som aj na vyšetrení u ušného,nič zvláštne sa nenašlo.Viete mi nejako poradiť,aké homeopatiká by mi dokázali trochu pomôcť,beriem AD seroxat a lamotrigin,môže to byť aj z nich?
Dakujem.

Re: neustále zalahnuté v ušiach

(vilcakul, 14. 7. 2013 19:41)

Dobrý den, to musíte zjistit u svého lékaře, jestli předepsané léky nezpůsobují danou potíž. Doporučuji vyhledat homeopata a požádat ho o léčbu.

Diochi a homeopatie

(Petra, 6. 7. 2013 21:34)

Dobrý den, je prosím možno při jednorázové užité homeopatik brát bylinné produkty zn. Diochi? Konkrétně bych chtěla skusit brát pulsatillu na žluté, nedráždivé, hojné výtoky spolu s preparátem Estrozinem, který na mýkozy. Chci skusit obojí, abych léčbu podpořila. Nevím, jestli se bylinky a informace mezi sebou nebudou bít...?
Petra

Re: Diochi a homeopatie

(vilcakul, 14. 7. 2013 19:38)

Dobrý den, protože nemám zkušenosti s těmito prostředky, tak se nemohu vyjádřit k jejich vhodnosti při užívání homeopatik.

úzkost

(Renáta Nováková, 30. 6. 2013 18:15)

Dobrý den,prosím vás o radu.Vždy po nějaké stresové situaci se u mě objevují úzkosti.Projevuje se to bušením srdce,velká únava,někdy zimnice,strach a ztráta zájmu.Chtěla bych poradit jaké homeopatikum byste mi doporučili a jaké je dávkování?

Re: úzkost

(vilcakul, 14. 7. 2013 19:34)

Dobrý den, pro předpis indikovaného homeopatického léku je potřeba detailnější znalost Vašeho stavu na mentální, emocionální a fyzické úrovni. Doporučuji proto vyhledat homeopata a požádat ho o léčbu.

literatura a výběr správného léku

(Iva, 30. 6. 2013 14:32)

Dobrý den,

mohl byste mi prosím doporučit literaturu, ve které najdu léky po mentální, emocionální a fyzické složce? Měla jsem v rukou jen knihy, kde chyběla buď nějaká ze těchto tří složek anebo byla matera medica rozepsána tak, jak léku odpovídala určitá patologie orgánů... Jak naši předci vůbec přišli na to, že zrovna daný lék léčí toto a tamto?
Když si člověk hledá vhodný lék a má vycházet ze zásady, že by měl vybírat lék dle toho, čemu je nejvíce podobný, tedy vzít potaz úrovni mentální, emocionální a fyzickou, tak v případě, že by měl na fyzické úrovni sennou rýmu a mentálně ani emocionálně neodpovídal ani pulsatille ani natriu muriaticu (které na sennou rýmu symptomaticky působí) tak si lék vzít má? Anebo má uprostřednostnit mentální a emocionální složku své osobnosti a dle toho hledat vhodný lék? Často se totiž stává, že člověk je tak individuální, že je těžké, aby se našel ve všech třech složkách, tím míním, že osoba může mít určité nemoci, které by se symptomaticky léčili něčím, ale dotyčná neodpovídá mentální podstatě medikamentu. Budu vděčná za vaše odpovědi. Obohatí mé obzory. Iva

Re: literatura a výběr správného léku

(vilcakul, 14. 7. 2013 19:32)

Dobrý den, máte tolik otázek, že to není vůbec řešitelné v této poradně, abych Vám na vše odpověděl. Jestli máte tolik otázek a tak velký zájem, tak se dejte na studium homeopatie, kde se vše dozvíte.

zarůstající nehet

(Ivana, 30. 6. 2013 11:38)

dobrý den ,prosím mohli byste mi poradit něco na zarůstající nehet na noze, stále se to opakuje, bolí. děkuji Iva

Re: zarůstající nehet

(vilcakul, 14. 7. 2013 19:29)

Dobrý den, na tento problém se symptomaticky dají použít následující homeopatické léky: Causticum, Graphites naturalis, Hepar sulphuris, Magnetum australis, Magnesia phosphorica, Nitricum acid, Silicea terra, Staphysagria, Teucrium, Thuja.

bolest zad a plotynek

(Lubos, 30. 6. 2013 12:59)

Dobry den,
prosim o radu- mam problem s bolesti zad a plotynek.Pracuji uz treti tyden v Rakousku masokombinatu a prace je docela dost fyzicky namahava a zacina se to projevovat docela citelne bolesti zad a plotynek.Rad bych se zeptal zda je mozne v lekarnach poridit take bezne homeopatika od boironu se kterymi mam uz nejake zkusenosti.Rad bych se vyhnul dopovani ibalginama coz nevidim jako vhodne vychodisko.Prosim o radu jaky pripravek by byl vhodny a jake davkovani?
Dekuji pekne.

S pozdravem
Lubos z Brna

Re: bolest zad a plotynek

(vilcakul, 30. 6. 2013 19:56)

Dobrý den, v tomto případě bych doporučil navštívit maséra, který Vás vymasíruje a v případě potřeby napraví, to je chiropraxi. Tyto problémy se velmi často objevují po větší fyzické námaze, na kterou tělo není zvyklé. Dokud je člověk v normálním stavu a nezatěžuje se, tak většinou vyskočená ploténka nebolí, ale v případě dlouhodobé zátěže se hned ozve. Z homeopatik by mohlo být vhodné Hypericum perforatum v potenci C9, 3x denně 3 kuličky po dobu 1-2 týdnů. Po reponaci je vhodné užít homeopatikum Rhus toxicodendron v potenci C9, 3x denně 3 kuličky po dobu 3 dní.

alergická rýma, ucpaný nos

(Hana, 20. 6. 2013 10:30)

Dobrý den, nějak se mi zde neobjevil text, který jsem zde psala a tak píšu znovu. Poprosím o radu - mám alergickou rýmu - ráno ucpaný nos, lehce opuchlé oči. Dopoledne mám spíše pravou dírku trošičku ucpanější, alespoň se mě to tak zdá. Když je teplé počasí, tak mi rýma neteče, ale při vlhku se mi už lehce spouští. Také reaguju při změně teplot - přijdu z vlha do sucha a sotva si stačím vytáhnout věci z tašky už mi teče z nosu. Jsem alergik na prach, peří, srst zvířat. Reaguji snad i na pyl, ale ne sennou rýmou, ale jako by to pro mne byl další prach - alergen a bolí mne z toho hlava přes den, jako by se mi to ucpávalo a bolelo mě na čele a na spáncích. Rýma je nedráždivá, většinou jen vodnatá a ráno když se vysmrkávám tak mám žluzelenkavé malé snoplové strupky. Brala jsem allium cepa 10 dní, nezabrala. Neberu anthistaminika. Nechci se zatěžovat chemií, ale je pravda že alternativa mi taky nijak nezbrala - nevím jestli z toho důvodu, že jsem to brala krátce - třeba jen měsíc, nebo to nebyl odpovídající léčba. Také se chci zeptat, zda-li se homeopaticky dá léčit mylšení, které je velmi těkavé. neumím se soustředit na jednu věc, pořád má mysl na něco myslí a vymýšlí kraviny- dramata, nebo pořád něco řeší, místo abych byla ukotvená sama v sobě a řídila se pocity, tak jsem pod vládou myšlení. U ničeho moc dlouho nevydržím, protože mě to rychle přestává bavit, u práce neustále nad něčím přemýšlím, ani se na ni nesoustředím. Velmi rychle zapomínám. Jen emocionální - především citové zážitky ne. Na ty myslím pořád. Budu ráda za odpověd. Děkuju, Hanka

Re: alergická rýma, ucpaný nos

(vilcakul, 25. 6. 2013 20:24)

Dobrý den, v tomto případě můžete vyzkoušet homeopatikum Pulsatilla v potenci 30C, 1 dávku (3 kuličky) a pak počkat minimálně měsíc na reakci organizmu. Když bude reakce dobrá a Váš stav se zlepší, tak je třeba čekat až do relapsu, to je do návratu zdravotních potíží jako před užitím homeopatika. Potom můžete homeopatikum zase zopakovat a zase čekat na reakci organizmu. V případě, že se Váš stav nezlepší, tak bych doporučil navščtívit homeopata a požádat ho o homeopatickou konstituční léčbu.

Re: Re: alergická rýma, ucpaný nos

(Hana, 29. 6. 2013 8:59)

Sháněla jsem pulsatilu v potenci 30C ale přes internetový obchod nabízejí jen potenci CH. Nevím, jak moc velký rozdíl v tom je, prý je to jiný způsob ředění, takže mohu skusit i potenci CH? Nebo mi prosím poraďte, kde koupím potenci C. Děkuji.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56

následující »