Jdi na obsah Jdi na menu
 


Homeopatická poradna

Materiály na serveru vilcakul.estranky.cz jsou pouze obecného informačního a vzdělávacího charakteru. Jejich případné využití je třeba vždy konzultovat s homeopatem nebo s lékařem a je ve vaší plné odpovědnosti. Proto moje názory a rady neberte jako konečné řešení, ale vždy konzultujte svůj stav s lékařem nebo s kvalifikovaným homeopatem. Tyto stránky nenahrazují lékařskou péči, jsou pouze možnou alternativou.

Své dotazy můžete poslat i přes komentář na této straně! Ale nepíšte svůj dotaz jako odpověď na jiný dotaz. Každý dotaz pište prosím zvlášť, jinak je to chaos.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

alergie

(Iveta, 10. 2. 2014 12:26)

Dobrý den, chtěla bych se zeptat kde by se dala sehnat homeopatika Wyethia helenoides na alergii. děkuji za opověď

Re: alergie

(vilcakul, 10. 2. 2014 19:59)

Dobrý den, toto homeopatikum si můžete objednat z Homeo lékárny Nitra, z rakouské homeopatické lékárny Remedia na www.remedia.at nebo také z Anglie, z Heliosu.

ucpaný nos kde sehnat lemna minor

(Milena, 26. 12. 2013 12:13)

Dobrý den. Mám prosbu, kde uvedené homeopatikum seženu? Na rybníku v zimních měsících není nic, vyrobila bych si ho, principy znám.
Nos mám opakovaně vyšetřený, nic se nenašlo.Alergie to také není. Po kortikosteroidových nosních kapkách se za několik týdnů efekt dostavil, ale po čase zase přestal. Teď nedýchám nosem již opakovaně několikrát ročně, tu týden, pak měsíc, pak půl roku,nyní bez přerušení 4 měsíce. Užívala jsem mnoho lahviček Euphorbia compositum HeLL.Z počátku zabíral.Pak již ne, nebo jen hodinu. Používala jsem vše dostupné i na objednávku z lékárny,chemické i přírodní, sháněli mi vše, co jsem k problému vyčetla.Zabírá jen xylometazolin a oxymetazolin .Ničí sliznice. Doháním to prostředky na regeneraci nosní sliznice, dexpanthenol, aescin, eterické oleje, sezamový olej, měsíčkový, rakytníkový, vitamin A v kapkách apod. Opatrně, abych sliznicím ještě nepřitížila.
Někdy mám zcela ucpanou jen jednu dírku, levou,jindy obě. Někdy dýchám normálně a během vteřiny!!! se nos ucpe tak, že již nenadechnu. Připadá mi to, jako když v mozku otočím vypínačem.
Je to bez ohledu na cokoli, jedno zda velice vlhký vzduch nebo suchý, zima nebo léto.Takto to trvá již 3 roky.Někdy se stane, že nos zase jako na povel začne fungovat, když jdu svižně s nordick Walkingovými hůlkami 5 km. Efekt ale nevyydrží.
Celou dobu mám dg. polycytemie vera, s neustále stoupajícími hodnotami červených krvinek a destiček, tzv. zahušťování krve, musela jsem podstupovat venepunkce / odebrání 400 ml krve/ v týdenních intervalech.Hrozí mi chemoterapií, cystostatika k potlačení krvetvorby. odmítám. Sice mám krevní faktory genetické, ale do 58 let mého věku se neprojevilo nic. Až po plicní embolíi dvojnásobné, infarktu plíce.Tady to začalo!!!
Pak po 2 letech tromboza mozku/ všech 4 mozkových splavů / 1 odumřelé ložisko z nedokrvenosti mozku. po vysazení Warfarinu a současné infekci herpes siml. II do středouší..

Mám dojem, že právě nedostatečné dýchání postižených plic vede k abnormální tvorbě erytrocytů, aby tělo dohnalo potřebné zásobení kyslíkem.Potřebuje více krvinek. Vypouští do oběhu malé.
Léta mám diagnozu Sudeckova dystroffie po úrazu nohy, někteří to vše dávají do souvislosti. Dodávám Letrox pro autoimun. štítnou žlázu se sníženou funkcí. Užívám ještě Warfarin na ředění krve. V příbalových letácích není nikde popsáno, že by měly vyvolat tento stav suchosti.
Zároveň mám čím dál sušší oči, k večeru pálí a nakonec nemohu víčka oddálit. Kapu umělé zvlhčovadlo několikrát denně, aspoň to bez konzervantů, ale večer se stav stejně výrazně zhorší, i přes čerstvé nakapání. Možná suchost očí i suchá rýma/ v nose se mi netvoří žádný sekret/, ale někdy při stolici se najednouz nosu objeví čirý vodnatý.No jen voda bez hlenu.

Omlouvám se, že jsem do jedné otázky navršila několik diagnoz, ale cítím, že jde o problém hromadný, proto diagnozy striktně neodděluji, ztratila by se souvislost.
Snažím se žít jako zdravý člověk znající své hranice, lékařům se snažím vyhýbat. Proč, je jasné.Jsem vhodný objekt pro nekonečná vyšetření.A nechci zbytek života, který mi Bůh dal trávit v čekárnách lékařů a následným vyšetřováním diagnoz,které zase z nějakého laboratorního výsleedku či vyšetření vzešly, nebo hůře, které měl soused v čekárně a mě nasadil do hlavy.
Mám o nemoci nastudováno vše jak z oficiálních tak alternativních zdrojů. Užívala jsem mnoho preparátů informační medicíny MUDr. Jonáše, rok čínskou medicinu, různé gemmoterapetické věci,vše dle vyměřování reakcí těla na potřebnost určitých preparátů na EAV přístroji - tedy na míru.
Nedýchám.Začala bych tím.

Pokud mi prosím můžete svými znalostmi a zkušenostmi pomoci,je to pro mne další cesta- Děkuji za Váš čas.

Re: ucpaný nos kde sehnat lemna minor

(vilcakul, 4. 1. 2014 22:55)

Dobrý den, tyto potíže samozřejmě spolu souvisí. Je těch diagnóz hodně, ale některé jsou fakt neovlivnitelné, hlavně ty genetického původu. Dále je i otázné to, jak Vám dosávadní alopatická léčba poškodila zdraví? Avšak vidím tu hodně indikací pro homeopatikum Lemna minor, s kterým mám velmi dobré zkušenosti. Je vhodné při potížích se štítnou žlázou a ucpaným nosem.Těch indikací je samozřejmě více, ale stačí, když si přečtete můj článek o tomto homeopatiku. Toto homeopatikum se dá objednat z Homeo lékárny Nitra nebo v homeopatické lékarně na www.remedia.at z Rakouska. Samozřejmě mohu kapky v potenci D3 i zaslat na dobírku, když mi napíšete na email: vilcakul(zavináč)post(tečka)cz, ale bude to pár týdnů trvat, protože si tyto kapky sám vyrábím a zájem o ně je veliký.

opakovaný zánět středního ucha

(Monika, 19. 12. 2013 9:32)

Dobrý den, chci se zeptat jaká homeopatika a dávkování by mohli pomoct. Synovi jsou 4 roky a nástupem do školky má velmi často žlutou rýmu, která často končí zánětem středního ucha. Tento rok měl už dohromady třikrát zánět středního ucha vždy vpravo a tento měsíc dostal antibiotika právě na(zánět spojivek-levé oko, zánět středního ucha-pravé a angínu dohromady). Nástupem do školky po třech dnech opět začíná smrkat žlutou nudli.Prosím poraďte jakým homeopatikem bych mohla pomoct a dále tomu pak také předcházet. Moc děkuji Monika

Re: opakovaný zánět středního ucha

(vilcakul, 4. 1. 2014 22:45)

Dobrý den, toto jsou typické problémy konstitučního typu Pulsatilla, můžete mu zkusit podat homeopatikum Pulsatilla v potenci C30, 1x 3 kuličky a pak počkat minimálně 1 měsíc na reakci organizmu. Jako podpůrný lék bych doporučoval koupit homeopatikum Echinacea purpurea v potenci D4 a užívat 3x denně 3 kuličky po dobu 2 týdnů a pak 2 týdny pauza. Poté můžete kůru v případě potřeby kdykoliv zopakovat. Když nastane zlepšení zdravotního stavu dítěte, tak další dávku Pulsatilly podejte až při relapsu, to je při navrátu symptomů před homeopatickou léčbou.

nervy, stres

(Ivana Gombíkiová, 19. 12. 2013 9:20)

Dobrý den, vždy v tomto období mě začne svědit, štípat kůže po celém těle. Zároveň jsem i nervozní, nesoustředěná prostě mám "nervy". Také mám stresové bolesti krční a hrudní páteře. Můžete mi doporučit nějaký homeopatický lék ? Zabírá mi na to neurol ale to stále brát nechci. Děkuji Gombíková

Re: nervy, stres

(vilcakul, 4. 1. 2014 22:30)

Dobrý den, uvádíte tak fádní symptomy, že na to by mohlo být vhodno vícero homeopatických léků. Doporučil bych návštěvu homeopata a homeopatickou konstituční léčbu, při niž Vám bude předepsán indikovaný homeopatický lék podle vašich charakteristických symptomů z mentální, emocionální a fyzické úrovně.

unava smutek

(marcela, 15. 12. 2013 10:50)

dobrý den chci se zeptat jaká homeopatika mi pomohou na dlouhodobá neredost aunava beru cipralex a tritico na nespavost předem děkjí marcela

Re: unava smutek

(vilcakul, 4. 1. 2014 22:28)

Dobrý den, uvádíte tak fádní symptomy, že na to by mohlo být vhodno vícero homeopatických léků. Doporučil bych návštěvu homeopata a homeopatickou konstituční léčbu, při niž Vám bude předepsán indikovaný homeopatický lék podle vašich charakteristických symptomů z mentální, emocionální a fyzické úrovně.

Lemna minor

(evyk, 13. 12. 2013 22:24)

Dobrý den,bylo by možné objednat si u Vás Lemna minor D3, nemůžu to u nás nikde sehnat.Pokud to není možné, poradil byste prosím, kam se obrátit? Děkuji

Re: Lemna minor

(vilcakul, 4. 1. 2014 22:24)

Dobrý den, toto homeopatikum se dá objednat z Homeo lékárny Nitra nebo v homeopatické lékarně na www.remedia.at z Rakouska. Samozřejmě mohu i zaslat na dobírku, když mi napíšete na email: vilcakul(zavináč)post(tečka)cz, ale bude to pár týdnů trvat.

Cysta na vaječníku

(Jana Pelikánová, 10. 12. 2013 23:49)

Dobrý den,
potřebuji poradit jaké homeopatikum mám použít na 3cm cystu v levém vaječníku.Jsem 8 let po hysterektomiii dělohy a od té doby chodím do poradny s benigní dysplazií prsou...Děkuji za vaši odpověď.
Jana
pelikanova39@seznam.cz

Re: Cysta na vaječníku

(vilcakul, 4. 1. 2014 22:18)

Dobrý den, v tomto případě byste měla vyhledat homeopata a požádat ho o léčbu. Mohla by pomoci homeopatická konstituční léčba nebo terapie dr. Ramakrishnana. Symptomaticky by mohla být indikovaná následující homeopatika: Thuja occidentalis, Lachesis mutus, Silicea terra, Apis mellifica, Kalium bichromicum, Podophyllum peltaltum, Colocynthis, Bromatum, Iodum, Aurum iodatum a Aurum muriaticum natronatum.

kojení

(Julinka, 22. 11. 2013 22:19)

Dobrý den,má 3,5 měsíční dcera začala odmítat kojení - vůbec nechce přijmout prs.Vzteká se,otáčí hlavičku jinam,propíná se.Mé mléko z flašky přijme.Dalo by se tohle chování nějak odstranit ? Už jsem z toho zoufalá.Děkuji za odpověd.

Re: kojení

(Martina, 27. 11. 2013 15:45)

Dobrý den,
pokud přijímá dcera Vaše mléko z láhve je možné, že se je pro ní sání z prsu namáhavé, případně že máte méně mléka. Pokud by to bylo o kvalite MT, tak by ho nepila ani z láh¨ve. Zkuste nasadit osvědčené čaje (min. 3/ l denně), a to z jestřabiny, fenyklu,měsičku. A pokud máte ráda anýz, tak si ho přidejte k k výše uvedeným bylinkám. Osvědčil se i odvar z kmínu.Z homeo léků, pokud ustává tvroba MT můžete zkusit Ricinus 5CH > 7 kulí rozpustit ve vodě (nechat volně rozpustit) a popíjet před kojením.Při ústupu potíží snížit počet kulí až postupně do vysazení. HL na kojení je více. Zkoušejte a dejte vědět:) Zdraví Martina

Re: kojení

(Martina, 27. 11. 2013 15:47)

Oprava: 3/4 litu čaje:)

Re: Re: kojení

(vilcakul, 28. 11. 2013 20:03)

Dobrý den, v tomto případě je těžké rozhodnout, co je příčinou tohoto stavu. Kdyby měla odpor k mléku, tak by ho nevypila ani z láhve. Příčina bude asi psychického rázu, možná nějaké trauma při početí nebo během těhotenství. Doporučuji vyhledat homeopata a požádat ho o léčbu. Na zvýšení chuti k jídlu a zvýšení množství mléka je vhodné homeopatikum Alfalfa (Vojtěška) v potenci C5, 3x denně 3 kuličky po dobu 1-2 týdnů nebo i 1 měsíce.

šedý zákal

(wanda, 18. 11. 2013 11:46)

Dobrý den ,moje prosba se týká ohledně šedého zákalu ale u štěńat mopsíků ,věk 9.týdnů.Čoška sv.modře zakalená,místo tm.modř průhledná jak je u zdravého jedince.Je cestou homeopatie možnost léčby či nikoliv?Nechtěla jsem je nechat uspat ,pořád doufám v zázrak.Udělám pro to cokoliv.Jsou hravé bez jiných problémů.Něco málo registrují z pohybu.Jinak do všeho skoro bourají ,když jsou rozlítané.Děkuji

Re: šedý zákal

(vilcakul, 20. 11. 2013 20:13)

Dobrý den, v tomto případě by mohla být užitečná následující homeopatika: Ammonium carbonicum (4); Apis mellifica (4); Calcarea carbonica (3); Cannabis sativa (4); Causticum Hahnemanni (3) Chelidonium majus (3); Conium maculatum (4); Digitalis purpurea (3); Euphrasia officinalis (4); Hepar sulphuris (3); Hyoscyamus niger (3); Magnesium carbonicum (4); Natrium muriaticum (3); Opium (4); Phosphorus (3); Pulsatilla nigricans (4); Silicea terra(4); Stramonium datura (3); Sulphur (3). Z gemmoterapie léčí šedý zákal přípravek Vaccinium vitis idaea - Brusinka obecná.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56

následující »