Jdi na obsah Jdi na menu
 


Homeopatická poradna

Materiály na serveru vilcakul.estranky.cz jsou pouze obecného informačního a vzdělávacího charakteru. Jejich případné využití je třeba vždy konzultovat s homeopatem nebo s lékařem a je ve vaší plné odpovědnosti. Proto moje názory a rady neberte jako konečné řešení, ale vždy konzultujte svůj stav s lékařem nebo s kvalifikovaným homeopatem. Tyto stránky nenahrazují lékařskou péči, jsou pouze možnou alternativou.

Své dotazy můžete poslat i přes komentář na této straně! Ale nepíšte svůj dotaz jako odpověď na jiný dotaz. Každý dotaz pište prosím zvlášť, jinak je to chaos.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Antibiotika/ Echinacea purp

(evyk, 14. 2. 2013 14:36)

Dobry den,syn(10 měsíců)dostal antibiotika (Klacid) prý měl nález na plicích při poslechu a doktorka se bojí, aby se mu tam nedostal bakteriální zánět. Jí už ty ATB 8. den, byli jsme na kontrole a má je jíst prý dál asi 3 týdny. Jinak je bez teploty, jen v něm hrozně chrčí. Poradil byste prosm, zda by nebyla nějaká homeopatická alternativana ochranu plic před zánětem a proti zahlenění plic(nechce se mi dávat mu antibiotika donekonečna) Objednala jsem už echinaceu purp (D4 bohužel nikde nejde sehnat, mám jen D3 a D6)mám mu to dávat ještě během podání ATB? nebo až po skončení? Ještě se chci zeptat, ty granule jsou mnohem menší, než běžné od Boironu, mám dávat také 3, nebo víc najednou?)moc předem děkuji

Re: Antibiotika/ Echinacea purp

(vilcakul, 15. 2. 2013 9:39)

Dobrý den, terapii můžete hned začít i během užívání antibiotik, nejdříve zkuste potenci D3, 3x denně 3 kuličky a na doléčení ještě dávejte z potence D6, 3x denně 3 kuličky 1-2 týdny po ukončení léčby antibiotiky, Déle by bylo vhodné zakoupit probiotikum, aby se dala co nejdříve do pořádku střevní mikroflóra dítěte.

Re: Re: Antibiotika/ Echinacea purp

(vilcakul, 15. 2. 2013 13:12)

Dobrý den, těch kuliček může být samozřejmě více, jedná-li se o granule, tak jedna dávka může být i 10 granulí. Nedělal bych si s tím těžkou hlavu, jednu dávku dejte tolik, kolik se vám podaří odsypat. Lék by se po doteku už neměl vracet do tubičky.

počet dávek hexa vakcíny

(evyk, 14. 2. 2013 16:44)

omlouvám se, ještě jeden dotaz: syn dostal 1. Hexu ve 4 měs, druhou dávku v 6 měs (doktorka tvrdí, že je nutná ještě 3. dávka a pak teprve závěrečná booster dávka) slyšela jsem ale, že prý stačí 2 dávky a pak booster. Nevěděl byste? (raději bych syna nadbytečného očkování ušetřila)pokud s tím máte zkušenost, prosím poraďte. děkuji moc

Re: počet dávek hexa vakcíny

(vilcakul, 15. 2. 2013 9:43)

Dobrý den, toto rozhodnutí je samozřejmě jen v moci lékaře, jelikož je pro něj finančně vyhodnější dítěti tu vakcínu podat, tak se ji určitě nevyhnete. Možným vedlejším účinkům očkování můžete předejít užíváním potencované vakcíny Hexa v potenci C200, která je dostupná na www.remedia.at nebo v Anglií v Heliosu.

Očkování

(Simona, 12. 2. 2013 14:57)

Dobrý den,
prosím o radu, kde je možné koupit potencovanou vakcínu Infanrix Hexa (výrobce GlaxoSmithKline) - v Remedii ji dělají z jiné vakcíny od jiného výrobce...
Děkuji

Re: Očkování

(vilcakul, 15. 2. 2013 9:35)

Dobrý den, nemám informaci o tomto léku, můžete zkusit oslovit jinou homeopatickou lékárnu, buď v Německu nebo v Anglií. Popřípadně si nechat ampulku očkovací vakcíny a nechat si z ní homeopatikum vyrobit v homeopatické lékárně nebo znalým homeopatem.

Artritida

(Jana, 11. 2. 2013 15:43)

Dobrý den,
prosím o radu pro mojí mamku- artritida malých kloubu na rukou dostávajících se jednou za čas do silného zánětu. Velká bolestivost, v té době nemožnost držet cokoliv v ruce. Kliuby i když nejsou v zánětu jsou naběhlé a prsty zkřivené.
Předem děkuji moc

Re: Artritida

(vilcakul, 15. 2. 2013 9:32)

Dobrý den, v tomto případě by bylo nejlepší vyhledat homeopata a požádat ho o homeopatickou konstituční léčbu. Symptomaticky mohou být vhodná následující homeopatika: Při akutních stavech bych uvažoval o Aconitum napellus, Apis mellifica, Belladona atropa, Bryonia alba (klíčový symptom je zhoršení sebemenším pohybem), Kali carbonicum, Ledum palustre (klíčový symptom je zlepšení ledovými, studeným, zhoršení teplem), Ruta graveolens (zhoršení manuální prací, zhoršení vlhkem a chladem, zlepšení rozchozením), Rhus toxicodendron (zhoršení vlhkem, chladem, zlepšení teplem, zlepšení rozchozením), Silicea terra. Na osteoartritidu malých kloubů ruky nebo nohy je vhodné Caulophyllum thalictroides v potenci 6CH, hlavně v menopauze, může se kombinovat s konstitučním lékem! Dále bych uvažoval o prostředcích z gemmoterapie: Actinidia chinensis - Kiwi čínské, Ampelopsis weitchii - Loubinec trojlaločný (psí víno), Betula alba (pubescens) - Bříza bílá, Carpinus betulus - Habr obecný, Cercis siliquastrum – Zmarlika jidášova, Ficus carica - Fíkovník smokvoň, Juglans regia - Ořech královský, Juniperus communis - Jalovec obecný, Pinus montana - Borovice kleč, Ribes nigrum, Rosa canina, Rubus fructicosus, Salix alba, Sequoia gigantea - Sekvojovec obrovský, Spirea ulmaria, Vaccinium vitis idea - Borůvka brusinka, Viscum album - Jmelí bílé, Vitis vinifera. Velkým přínosem a úlevou pro pacienta mohou být i obklady z kostivalových listů nebo mazání a následný obklad postižené části těla kostivalovou tinkturou (Symphytum officinale).

laryngitida

(Jana, 11. 2. 2013 12:59)

Dobrý den, vnučka 2,5 let trpí častými laryngitidami (1x za měsíc). Mohli by jste nám poradit jakým léky předcházet těmto zánětům. Jaké hemeopatické léky užívat i na podporu imunity? Děkuji

Re: laryngitida

(vilcakul, 15. 2. 2013 9:00)

Dobrý den, jako obvykle na tuto otázku doporučuji homeopatikum Echinacea purpurea nebo Echinacea angustifolia v potenci D4, 3x denně 3 kuličky. Toto homeopatikum posilní imunitní systém dítěte a zabrání dalším onemocněním a zápalům dýchacích cest. Homeopatikum se může užívat 1-2 týdny v kritickém období, potom se může udělat 1-2 týdenní pauza. Kůru je možné v případě potřeby kdykoliv zopakovat.

hemeroidy v tehotenstvi

(bara, 4. 2. 2013 16:48)

Dobry den, moc prosim o radu.Jsem ve 37 tydnu tehotenstvi a uporne mne trapi varixy a hemeroidy ( z kt. jsem zacala i krvacet)radeji bych s ohledem na plod sahla po homeopaticich nez po bezne dostup lecich.Dekuji!

Re: hemeroidy v tehotenstvi

(vilcakul, 6. 2. 2013 22:00)

Dobrý den, s touto potíží by bylo nejlepší navštívit homeopata, který doporučí indikovaný homeopatický lék, podle vašich charakteristických symptomů. Symptomaticky by mohly být vhodné následující homeopatika: Aesculus hippocastanum, Ammonium muriaticum, Capsicum anuum, Collinsonia canadensis, Lachesis mutus, Lycopodium clavatum, Natrum muriaticum, Nux vomica, Sepie a další. Homeopatikum můžete zkusit 3x denně 3 kuličky po dobu 5 dní, poté ho vysadit a počkat na reakci organizmu. V případě zlepšení a následném relapsu můžete kůru zopakovat.

chčipka a současné podání několika preparátů

(evyk, 2. 2. 2013 17:26)

Dobrý den, můžete mi prosím napsat, zda se může podat najednou několik homeopatik (v rubrice chřipka mým příznakům odpovídá několik léků (Nux vomica, stodal, pyrogenium, phosphorus) Popřípadě jaké musí být mezi jednotlivými homeopatiky pauzy. A ještě od kolika let se smějí podávat (mám dva syny 10 měs a 3,5 roku. Děkuji

Re: chčipka a současné podání několika preparátů

(vilcakul, 6. 2. 2013 21:49)

Dobrý den, na chřipku existuje několik homeopatických léků, které je třeba předepsat podle charakteristických symptomů dítěte. Nejlepší by bylo mít děti v péči homeopata pod homeopatickou konstituční léčbou. Při chřipce se všeobecně podává nejdříve Oscillociccinum, které zábrání onemocnění a rozvinutí nemoci v počátečním stádiu. Jestliže je už nemoc rozvinutá, tak už Oscillociccinum většinou nezabere. Potom je třeba specifických homeopatických léků na chřipku, ale ty je nutné předepsat podle charakteristických symptomů pacienta. Dalšími možnými léky může být: Vincetoxinum hirudinaria, Eupatorium perfoliatum, Rhus toxicodendron, Gelsemium sempevirens, Influenzinum a další.

opakované podávání chamomily

(evyk, 24. 1. 2013 13:51)

Dobrý den,je možné podávat chamomilu kojenci opakovaně (dávala jsem 10 dní 3x denně 9c)teď 14 dní nedávám a zdá semi, že se stav zhoršil, syn(10 měs) se neustále v noci budí pláče a drápe se do obličeje, ukonejší ho jen kojení. příkrmy moc nechce,pití krom mateřského mléka nechce žádné,zuby mu ještě nerostou.Můžete prosím poradit, co by bylo vhodné? ještě se mi zdá, že je zahleněný, chrčí to v něm, ale odsát nic nejde.doporučujute na imunitu echinaceu, ale v decimální potenci se u nás nedá sehnat, působila by i v c potenci? děkuji předem za odpověď

Re: opakované podávání chamomily

(vilcakul, 6. 2. 2013 21:40)

Dobrý den, homeopatikum samozřejmě můžete zopakovat, ale mělo by po možném počátečním zhoršení viditelně zlepšit stav dítěte. Jestli se to neděje, tak je třeba jiného homeopatika. Echinacea učinkuje nejlépe na imunitu v potenci D4, já sám si ji pěstuji na zahradě a tuto potenci si dělám. Jednou dobu byla k dostání online na internetu, teď nevím jaká je situace. Malé děti, které užívaly Echinaceu purpureu nemusely pár let k doktorovi, i když tam předtím chodily každý druhý měsíc. Mám s tímto homeopatikem velmi dobrou zkušenost, takže mohu jen doporučit.

bolest kyčlí

(Marie Śípová, 24. 1. 2013 11:52)

Prosím o radu,mám bolení kyčlí,především v noci.Mám renální selhání ledvin ,ale od toho to není.Předem děkuji.

Re: bolest kyčlí

(vilcakul, 6. 2. 2013 21:35)

Dobrý den, v této indikaci mám dobrou zkušenost s homeopatikem Aesculus hippocastanum v potenci C5-C9, 3x denně 3 kuličky do odeznění obtíží. Poté je třeba dávkování homeopatika snížit nebo ho úplně vysadit. Dále by nezaškodila návštěva homeopata a homeopatická konstituční léčba, která by měla odstranit predispozice k těmto potížím.

trombocytopenie

(Marie, 20. 1. 2013 22:38)

Dobrý den, dá se homeopatiky zvýšit počet krevních destiček? Jde o 1,5 roků staré dítě, kterému po očkování klesly destičky na velmi nízké hodnoty.Kostní dřeň má v pořádku.Předem děkuji za odpověď


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56

následující »