Jdi na obsah Jdi na menu
 


Homeopatická poradna

Materiály na serveru vilcakul.estranky.cz jsou pouze obecného informačního a vzdělávacího charakteru. Jejich případné využití je třeba vždy konzultovat s homeopatem nebo s lékařem a je ve vaší plné odpovědnosti. Proto moje názory a rady neberte jako konečné řešení, ale vždy konzultujte svůj stav s lékařem nebo s kvalifikovaným homeopatem. Tyto stránky nenahrazují lékařskou péči, jsou pouze možnou alternativou.

Své dotazy můžete poslat i přes komentář na této straně! Ale nepíšte svůj dotaz jako odpověď na jiný dotaz. Každý dotaz pište prosím zvlášť, jinak je to chaos.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: žaludeční šťávy

(vilcakul, 13. 5. 2012 21:41)

Dobrý den, v tomto případě je indikováno vícero homeopatických léků: Lycopodium clavatum, Podophyllum peltatum, Chelidonium majus, Arsenicum, album, Natrum sulphuricum, Phosphorus a mnoho dalších. Pokud chcete zkusit homeopatikum Natrum sulphuricum D6, tak ho můžete užívat 3x denně 3 kuličky po dobu 1-2 týdnů. Při zlepšení stavu a ústupu potíží můžete lék postupně vysadit nebo snížit frekvenci jeho užití. V případě neůspěchu můžete zkusit jiný lék, který se nejvíce podobá Vašemu stavu např. Lycopodium clavatum ve stejné potenci a dávkování.

patove ostrohy,exostozy pat

(Dagmara, 9. 5. 2012 17:50)

Dobry den,
pocula som ze na tento problem je vhodny liek Hekla lava,len neviem aku potenciu pouzit a ako dlho uzivat.Dotycny ma aj problem a potenciou predcasnou ejakulaciou a zvacsnou prostatou.Moze to suvisiet s ochorenim pat,alebo je to celkom iny problem,ktory treba liecit inymi homeopatikami?

Dakujem za odpoved

Re: patove ostrohy,exostozy pat

(vilcakul, 13. 5. 2012 21:32)

Dobrý den, v této indikaci může být vhodno vícero homeopatických léků: Pulsatilla pratensis, Phosphorus, Silicea terra, Aurum muriaticum, Aurum metallicum, Calcarea fuorata, Hecla lava, Conium maculatum, Thuja occidentalis, Sabal serrulata, Ferrum picrinum a mnoho jiných. Pro výběr indikovaného homeopatického léku bych doporučil návštěvu homeopata a homeopatickou konstituční léčbu.

problémová období - dodatek

(iva, 8. 5. 2012 22:09)

Dobrý den, 26.3. jsem zde umístila dotaz na problémové chování u dcery. Součástí vaší odpovědi byl dotaz na specifický symptom - nyní mi došlo, že dcera má někdy "horké uši" a musí si je chladit ... ,
nicméně zcela nejcharakterističtější symptom je, že opakuje stále ty samé chyby zcela identicky pořád dokola, úplně tytéž situace opakuje vzdor následkům pořád a pořád jako zaseknutá gramofonová deska - čemuž nikdo u tak inteligentní a jinak šikovné dívky nikdo nerozumí (rodina, učitelé atd.)- vlastně se chová jako "retardované" dítě na úrovni pěti let.
Děkuji předem za radu.

Re: problémová období - dodatek

(vilcakul, 13. 5. 2012 21:22)

Dobrý den, při tomto problému bude nejlepší navštívit homeopata a požádat ho o homeopatickou konstituční léčbu. V homeopatií nezáleží jen na symptomech, důležité jsou i ostatní informace o vzhledu, typologií, chutě k jídlu, žízni a mnoho dalších detailů. Důležitou informací je i příčina stavu, jestli se jedná o následek nějakého traumatu, ať už zranění, opuštění, nedostatku lásky, postvakcinanční syndrom, šok a mnoho jiných příčin. Je těžké předepsat indikovaný homeopatický lék jen podle několika symptomů, je to jak střílet na terč se slepými patrony.

Vybočený palec na noze

(Blanka, 6. 5. 2012 18:05)

Dobrý den, mám vybočený palec na noze, kloub dost bolí, je možné použít lék Hekla lava, který je na patní ostruhy? Myslím, že na kloubu výrůstky mám. Pokud by bylo možné použít jiný lék, tak mi prosím napište jaký, pokusím se je porovnat i s jinými symptomy. Děkuji předem za radu.

Re: Vybočený palec na noze

(vilcakul, 13. 5. 2012 21:11)

Dobrý den, v této indikaci se užívá homeopatikum Hecla lava v potenci C9, 3x denně 3 kuličky po dobu 1-2 týdnů. Pokud během této doby nedojde k ovlivnění potíže, tak raději vyhledejte homeopata a požádejte ho o homeopatickou konstituční léčbu.

vynechání HA - akné

(Adéla, 6. 5. 2012 10:32)

Dobrý den, mám již jednu zkušenost s vynecháním HA a tvorbou akné. Opět jsem se raději vrátila k HA. Ale teď bych to ráda vydržěla. Poradíte mi nějaká homeopatika, která by usnadnila tento hormonální přechod? Pokaždé se mi vytvořily bolestivé hrudky oblasti lícních kostí, záda i dekolt byly posety akném. Děkuji :-)

Re: vynechání HA - akné

(vilcakul, 13. 5. 2012 21:09)

Dobrý den, v tomto případě byste měla vyhledat homeopata a požádat ho o homeopatickou konstituční léčbu. Ta by měla úplně vyléčit Vaše potíže a odstranit sklon organizmu k těmto potížím. Hormonální přechod by mohlo usnadnit vícero homeopatických léků, ale symptomaticky to nemá tak velký efekt jako homeopatická konstituční léčba. Lékem volby by mohly být následující homeopatika: Pulsatilla pratensis, Sepia succus, Silicea terra, Hepar sulphuris, Sulphur, Phosphorus, Aurum metallicum, Fluoric acid, Kali arsenicum, Kali bromatum, Nux vomica, Dulcamara, Causticum, Calcarea sulphurica, Calcarea silicata, Zincum a mnoho dalších. Z gemmoterapie by byl vhodný maliník.

homeopatika a tehotenstvi

(Markéta, 5. 5. 2012 9:42)

Dobry den,v prosinci mi byla podana homeopatika,chtela jsem vylecit ekzemy a panickou poruchu,mela jsem do mesice silnou reakci,ekzem se mi objevil po pazich,nohou a nejvice na prstech,kdy ta kuze vypadala jakoby spalena,bolela,svedila.do 2 mesicu se to celkem srovnalo,ale ekzem mam na prstech porad,nekdy lepsi,nekdy horsi...paze i nohy jsou ok.S homeopatem cekame na vhodnou chvili kdy podame 2.davku leku v dobe,kdy se muj stav zacne zase zhorsovat.Vzdy mi to vysvetluje tak, ze ted se pomalu stav zlepsuje ale bude se pak v jednom bode zhorsovat a to musime vychytat,abychom podali dalsi davku leku.Budeme se s pritelem brzy pokouset o dite a nechci riskovat podavani homeopatik v tehotenstvi,kdyz mam tak velke reakce....je to vubec bezpecne? vsude ctu,ze homeopatika nemuzou ublizit,ale kdyz vidim reakce na mem tele,zacinam se toho bat,co bude dal......dekuji za odpoved

Re: homeopatika a tehotenstvi

(vilcakul, 13. 5. 2012 20:57)

Dobrý den, homeopatická konstituční léčba je většinou úspěšná v těch případech, kdy po podání indikovaného homeopatického léku dojde k tzv. homeopatickému zhoršení. Jedná se o zhoršení v "réžií" homeopatického léku, které se dá vysvětlit zesílením původního stavu, které následuje po podání indikovaného homeopatického léku. Toto zhoršení po nějaké době vymizí a potom by mělo dojít ke zlepšení původních symptomů. Většinou se čeká na relaps, to je návrat původního stavu před homeopatickou léčbou a potom se homeopatický lék zopakuje. V každém případě byste měla počkat minimálně půl roku na dokončení homeopatické konstituční léčby a potom se pokusit o to děťátko. Během toho půl roku homeopatické konstituční léčby by měl být Váš stav už stabilizovaný na všech úrovních. Dále reakce organizmu na homeopatický lék se dá ovlivnit výškou potence homeopatického léku, nižší potence nevyvolá tak hlubokou a intenzivní léčebnou reakci organizmu jako vyšší potence homeopatika. Pro jemnější a mírnější působení Vám může homeopat doporučit i homeopatikum v ředění LM.

Astma u kočky

(Radka, 3. 5. 2012 12:06)

Dobrý den, na léčbu astmatu s klasickými příznaky mi předepsal veterinář homeopatický lék Bryonie 9ch 2 balení, dávkoval 4 kuličky 2xdenně. Po vybrání obou ampulí, kdy se stav napřed zhoršil, pak trochu zlepšil, napsal Bromium 9ch, 5 kuliček jednou za dva dny. Nastal problém, protože v lékárnách mi sdělili, že jej nemají v seznamu homeopatik a dali mi místo toho bromum, že je to podobné. Kočka se nelepší a kašle více. Veterinář mi řekl, že bromium má o 1 složku navíc, když si přečetl z tuby složení léku bromum. Za 2 dny prohlížení internetu jsem načetla jedině to, že Bromium a Bromum jsou možná stejná homeopatika, jen název je jiný. Poradíte mi, moc prosím, něco, aby to zabralo a mohla to normálně v lékárně koupit bez pochybností. Já vím, že to není jednoduché a nechci vám ani připadat naivní. Děkuji mnohokrát za jakoukoli radu a přeji hezký den.

Re: Astma u kočky

(vilcakul, 3. 5. 2012 22:01)

Dobrý den, jelikož při podání homeopatika Bryonia alba došlo k počátečnímu zhoršení a pak k následnému zlepšení stavu kočky, tak bych neměnil podávaný homeopatický lék. Ba právě naopak, pokračoval bych v jeho podávání do té doby, dokud by měl na stav kočky nějaký pozitivní účinek. Poté bych přešel na vyšší potenci, a počkal na reakci na vyšší potenci. Lék bych změnil jenom v případě, kdy by ani vyšší potence Bryonie alba neovlivnila stav kočky. Indikovaný homeopatický lék musí být předepsán podle charakteristických symptomů astmatu, protože u této potíže je indikováno vícero homeopatických léků.

Bolest neklidých nohou

(Martina, 29. 4. 2012 10:42)

Dobrý den,prosím o radu pro mého otce-60let,má neuropatii(bolesti neklidných nohou),je diabetik,problémy se štítnou žlázou(užívá léky).
Na bolesti neklidných nohou užívá kapky Tralgit(cca 3 roky-nejvíce 30kapek denně),lék přestává zabírat,má poruchy spánku,v noci nespí nebo cca 2 hodiny, má ukrutné bolesti nohou.Vše se podepisuje na jeho psychice-nervozita,negativní myšlenky.
Předem děkuji za vaši odpovědˇ.
Zdraví Martina

Re: Bolest neklidých nohou

(vilcakul, 3. 5. 2012 21:53)

Dobrý den, jelikož se jedná o komplexní problém postihující všechny úrovně bytí pacienta, tak bych doporučil vyhledat homeopata a požádat ho o konstituční léčbu.

Podpora chuti k jídlu

(Iveta, 25. 4. 2012 12:59)

Dobrý den,
dcera má 16 měsíců a nechce moc papat.Mlíčko pije,ale přes den do ní něco dostat je obtížné a někdy nemožné. Tak bych se chtěla zeptat na nějaké homeopatika, které podporují chuť k jídlu. Předem děkuji za odpověď

Re: Podpora chuti k jídlu

(vilcakul, 3. 5. 2012 21:51)

Dobrý den, v této indikaci mám dobrou zkušenost s homeopatikem Alfalfa v potenci D6 (Lucerna), 3x denně 3 kuličky po dobu 1 až 4 týdnů, které u dětí zvýšuje chuť k jídlu a přispívá k navýšení hmotnosti. Toto homeopatikum je vhodným lékem i při chorobném zhubnutí, ať už u dětí nebo starších lidí, kteří ztrátily chuť k jídlu i životu.

předkožka u kojence

(Ludmila, 23. 4. 2012 12:00)

Dobrý den. Můj 1,5roku starý syn má částečně přilepenou předkožku. Dětská lékařka doporučila chirurgické uvolnění. Je možné podat nějaká homeopatika, která by předkožku uvolnila? Předem děkuji za odpověď.

Re: předkožka u kojence

(vilcakul, 3. 5. 2012 21:45)

Dobrý den, na tuto otázku je těžká odpověď, je pár homeopatik doporučovaných v této indikaci, ale jejich efekt je nejistý. Homeopatická konstituční léčba by mohla normalizovat vývoj genitálií, takže nejlepší by bylo s tímto problémem vyhledat homeopata. Samozřejmě chirirgické uvolnění je také možným řešením této obtíže, za podpory hojení homeopatiky Arnika montana nebo Calendula officianalis v potenci C9, 3x denně po dobu jednoho týdne.

zápal šliach

(anna, 14. 4. 2012 17:26)

Dobrý deň, potrebovala by som radu ohľadom liečby zápalu šliach na oboch zápästiach ( teninditis ) , ktorý sa u mňa objavil dva dni po pôrode a pretrváva už štvrtý mesiac. Bolesť je výrazná , pálivá, rezavá....Užívala som rutu, hypericum, arnicu, nič nepomohlo. Môj problém nie je dôsledkom preťaženia šliach, pred pôrodom som ruky nenamáhala, pôrod - akútna sekcia, celková anestéza.
Poraďte prosím. Ďakujem


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56

následující »