Jdi na obsah Jdi na menu
 


Homeopatická poradna

Materiály na serveru vilcakul.estranky.cz jsou pouze obecného informačního a vzdělávacího charakteru. Jejich případné využití je třeba vždy konzultovat s homeopatem nebo s lékařem a je ve vaší plné odpovědnosti. Proto moje názory a rady neberte jako konečné řešení, ale vždy konzultujte svůj stav s lékařem nebo s kvalifikovaným homeopatem. Tyto stránky nenahrazují lékařskou péči, jsou pouze možnou alternativou.

Své dotazy můžete poslat i přes komentář na této straně! Ale nepíšte svůj dotaz jako odpověď na jiný dotaz. Každý dotaz pište prosím zvlášť, jinak je to chaos.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Re: Re: Re: Nespavost celou noc

(Adela , 24. 1. 2015 19:31)

Jste moc hodny dekuji za vas cas a rady.
Mam doma jen Carcinosinum 0/3. Je to pouzitelne nebo musim objednat z Rakouska radeji Carcinosinum C30.

Re: Re: Re: Re: Re: Nespavost celou noc

(vilcakul, 27. 1. 2015 18:00)

Dobrý den, jestli tomu dobře rozumím máte ředění a potenci D3. Dobré by bylo raději objednat ředění a potenci CH30.

atopicky ekzem

(Emily, 15. 1. 2015 17:22)

dobry den, prosim o radu co vyskusat pri 2,5 rocnom dietati, ktore ma na pravej ruke v loktovej jamke atopicky ekzem, suchsiu kozu so sklonom k zacervenaniu a svrbeniu..natierame mastami, ale kruh sa zvacsuje, chceli by sme to liecit vnutorne...tiez mame v rodine 14 rocnu slecnu ktora ma od detstva atop.ekzem na licach, ale ten je len cerveny, nevysycha, ani nesvrbi...dakujem a zelam pekny den.E.

Re: atopicky ekzem

(vilcakul, 22. 1. 2015 18:01)

Dobrý den, v první řadě bych doporučil návštěvu homeopata a homeopatickou konstituční léčbu. Symptomaticky bych myslel v první řadě na homeopatikum Graphites, které má v obrazu léku ekzém v ohybech a na kloubech. Můžete zkusit toto homeopatikum v potenci C9, 3x denně 3 kuličky po dobu 1-2 týdnů. Při zlepšení a ústupu potíží je třeba homeopatikum hned vysadit nebo snížit frekvenci podávání homeopatika na 2-1x denně 3 kuličky.

Re: Re: atopicky ekzem

(Emily, 23. 1. 2015 17:21)

Velmi pekne Vam dakujem za odpoved.

Syzygium jambolanum

(Zuzana, 21. 1. 2015 16:20)

Dobrý den, přibližně před měsícem začala moje kamarádka, která trpí cukrovkou, užívat homeopatikum Syzygium jambolanum D6, 3x denně 3 kuličky. V době před užíváním mívala cukr nejvíc 7,9 a teď si naměřila dokonce 13,3! Jinak říká, že se cítí dobře, přestaly jí bolet nohy, které ji trápily hodně a aby si od bolesti ulevila, tak často užívala Ibalgin. Je možné, že jí cukr vyletěl díky homeopatiku? Případně zda to mohl být jen přechodný stav. Syzygium ze strachu přestala užívat, má pokračovat dál? Děkuji za odpověď

Re: Syzygium jambolanum

(vilcakul, 22. 1. 2015 19:27)

Dobrý den, v tomto případě bych doporučil vyhledat homeopata a homeopatickou konstituční léčbu. Zvýšení hladiny cukru v krvi může být přechodný stav, můžete zkusit ještě 3 dny užívat homeopatikum a pak změřit hladinu cukru. V případě, že nedojde k poklesu a hladina cukru bude zvýšená, tak je lék třeba vysadit. Pak zase po 3 dnech změřit hladinu krevního cukru, v případě, že klesne, tak zvýšení bylo vyvolané homeopatikem a je třeba čekat na vývoj stavu alespoň 1 měsíc. V případě, že zhoršení bude přetrvávat, tak je potřeba jiného léku a zvýšení může souviset s přirozeným zhoršením stavu nebo zhoršením homeopatickým lékem.

carpinu betulus

(jaroslav, 19. 1. 2015 20:34)

Dobrý den.
Prosím o informace o těchto kapkách (rescue remedy carpinu betulus)
Děkuji

Re: carpinu betulus

(vilcakul, 22. 1. 2015 18:11)

Dobrý den, v tomto případě se ptáte na 2 přípravky z Bachovy květové terapie:

HORNBEAM - Habr (Carpinus betulus) – je spojený s duševním potenciálem vnitřní živosti a duchovní čerstvosti. V negativním smyslu se člověk cítí mdle jako vytahaná guma, což se odehrává v hlavě.

Rescue remedy je prostředek vyrobený smíchaním 5 květových esencí z Bachové květové terapie. Slouží jako univerzální prostředek na první pomoc při duševním i fyzickém traumatu. Její účinek bych přirovnal k homeopatiku Arnica montana, které se používá ve stejné indikaci.

Složení: Lék se skládá z pěti ingrediencí s unikátním synergetickým účinkem:

STAR OF BETHLEHEM (Snědek okoličnatý)
Snižuje šok, trauma, smutek. Slouží jako prevence případných a dlouhotrvajících následků traumatu v oblasti mysli a emocí. Zabraňuje imprintingu (vpuštění) šoku do těla.

ROCK ROSE (Devaterník penízkovitý)
Působí proti hrůze a panice.

IMPATIENS (Netýkavka žlaznatá)
Působí proti vnitřnímu zmatku, tenzím a netrpělivosti.

CHERRY PLUM (Slíva třešňová)
Působí proti zoufalství, vyrovnává intenzívní tenze. Působí proti obavám, že se člověku události a jeho vlastní život, včetně duševních sil, vymkly z rukou.

CLEMATIS (Bílá lesní réva)
Lék na stav vzdálení se a opuštění vlastního těla, který předchází mdlobám nebo ztrátě vědomí. Clematis dokáže snížit sklon k omdlévání či kóma.

Více informací o tomto léku najdete na mých webových stránkách: http://vilcakul.extra.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=361

hexavakcína

(Jana, 11. 1. 2015 13:14)

Dobrý den,

23.1. jdu s dcerou (6 měsíců) na očkování proti hexavakcíně. Slyšela jsem, že by po očkování na zmírnění účinků měla pomoci homeopatika Silicea 9CH. Poradíte mi prosím Vás dávkování, případně jiné homeopatika. Nechci aby se dcera zbytečně trápila, když existuje možnost jí pomoci.

Předem moc děkuji za odpověď.

Re: hexavakcína

(vilcakul, 14. 1. 2015 21:24)

Dobrý den, v tomto případě se doporučuje i homeopatikum Thuja v potenci C9, 3x deně 3 kuličky den před očkováním, 1x 3 kuličky před očkováním a pak zase 1x 3 kuličky po očkování. Poté můžeme ještě 2-3 dny podávat homeopatikum 3x denně 3 kuličky. Dalšími vhodnými homeopatiky jsou Silicea, Sulphur, Ledum palustre, Hypericum perforatum a další.

Re: Re: hexavakcína

(Jana, 16. 1. 2015 10:49)

Dobrý den,

ještě jednou moc děkuji za odpověď. Předpokládám, že homeopatikum vždy rozpustím v malém množství vody a do malé to nadávkuji pomocí kapátka.

S přáním hezkého dně.
j

Operace horních víček

(Lenka, 43let, 10. 1. 2015 15:18)

Dobrý den, ráda bych se zeptala, jaká homeopatika a v jakém dávkování a délce užívání je vhodné při plastické operaci horních víček. Slyšela jsem, že Arnica montana, je to tak? A jak to užívat? I před operací a kolik dnů před a kolik po zákroku. Nebo je i jiný další přípravek? děkuji za odpověď.

Re: Operace horních víček

(vilcakul, 14. 1. 2015 21:18)

Dobrý den, v tomto případě můžete užívat homeopatikum Arnica montana v potenci C9, 3x denně 3 kuličky den před operací, pak 1x 3 kuličky před operací, pak 1x 3 kuličky po operaci, večer zase 1x 3 kuličky. Podle potřeby můžete užívat toto homeopatikum 2-3 dny po operaci 3x denně 3 kuličky. Na urychlení hojení můžete pak užít i homeopatikum Calendula officinalis v potenci C9, 3x denně 3 kuličky po dobu 2-3 dní. Další možností je užívání homeopatika Arnica montana C30, 1x 3 kuličky den před operací, pak 1x 3 kuličky před operací a hned po ní 1x 3 kuličky. Pak se užívá ještě 2-3 dny 1x denně 3 kuličky Arnica montana C30.

Zpalene dasna

(Katarina, 15. 12. 2014 17:11)

Dobrý deň, mám zapálené ďasná, potrebovala by som poradiť vo výbere nejakého homeopatika..čo by ste mi doporučili, v akej potencii, aké dávkovanie, ako dlho...?
Jedná sa o zápal horného ďasna, nad jedným zubom mám taký malý vačok, na dotyk bolestivý, z opačnej- vnútornej strany je to ustupujúve ďasno, robí mi zle studený vietor, cítim to hlavne večer.. vyplachujem si ústa ústnou vodou curasept ADS 212, nastalo veľké zlepšenie ale po pobyte v nákupnom centre sa to znova zhorsilo, myslím, že dôslekom klímatizácie. V prípade užívania homeopatík si môžem ústa naďalej vyplachovať tou ústnou vodou?
A keďže trpím fóbiami, úzkosťou a strachom chcem sa spýtať či sú homeopatika bezpečné, a či z nich nemôžem mať alergickú reakciu..
Za odpoveď veľmi pekne ďakujem a prajem pekný deň.

Re: Zapalene dasna

(vilcakul, 14. 1. 2015 21:18)

Dobrý den, v tomto případě bych doporučil vyhledat homeopata a požádat ho o léčbu. Homeopatická konstituční léčba může vyřešit nebo výrazně zlepšit potíže. Indikovaný homeopatický lék se předepisuje podle charakteristických symptomů pacienta na mentální, emocionální a fyzické úrovni. Symptomaticky by bylo vhodno vícero homeopatických léků v potenci C9, 3x denně 3 kuličky do ústupu potíží: Nux vomica, Aconitum nappelus, Hepar sulphur, Graphites, Causticum, Mezerum a Thuja.

Kurdlipid

(Dáša H., 9. 12. 2014 15:28)

Dobrý deň,ešte mám otázku,kde sa dá zohnať homeopatikum Kurdlipid na chudnutie,resp.na podporu metabolizmu,u nás na Slovensku nie je ,viete mi poradiť overenú stránku,alebo obchod ,kde sa dá kúpiťa hlavne ,aby sa jednalo o pravý Kurdlipid.Dakujem pekne,s pozdravom Dáša H.

Re: Kurdlipid

(vilcakul, 14. 1. 2015 21:06)

Dobrý den, u nás toto homeopatikum není k dostání, protože neprošlo registračním řízením. Jestli ho chcete, tak musíte oslovit někoho, kdo jezdí do Ruska, aby Vám ho koupil a přivezl do České republiky.

Operácia horných a dolných viečok

(Dáša H., 9. 12. 2014 15:03)

Dobrý deň,prosím Vás v januári idem na operáciu horných a dolných viečok,môžete mi poradiť homeopatiká + potenciu a užívanie pred operáciou a po operácii,aby všetko prebehlo bez komplikácií a aby bolo rýchlejšie bezproblémové hojenie rán.Ďakujem Vám velmi pekne za Vašu odpoved,s pozdravom Dáša H.

Re: Operácia horných a dolných viečok

(vilcakul, 14. 1. 2015 21:04)

Dobrý den, v tomto případě můžete užívat homeopatikum Arnica montana v potenci C9, 3x denně 3 kuličky den před operací, pak 1x 3 kuličky před operací, pak 1x 3 kuličky po operaci, večer zase 1x 3 kuličky. Podle potřeby můžete užívat toto homeopatikum 2-3 dny po operaci 3x denně 3 kuličky. Na urychlení hojení můžete pak užít i homeopatikum Calendula officinalis v potenci C9, 3x denně 3 kuličky po dobu 2-3 dní. Další možností je užívání homeopatika Arnica montana C30, 1x 3 kuličky den před operací, pak 1x 3 kuličky před operací a hned po ní 1x 3 kuličky. Pak se užívá ještě 2-3 dny 1x denně 3 kuličky Arnica montana C30.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56

následující »