Jdi na obsah Jdi na menu
 


Homeopatická poradna

Materiály na serveru vilcakul.estranky.cz jsou pouze obecného informačního a vzdělávacího charakteru. Jejich případné využití je třeba vždy konzultovat s homeopatem nebo s lékařem a je ve vaší plné odpovědnosti. Proto moje názory a rady neberte jako konečné řešení, ale vždy konzultujte svůj stav s lékařem nebo s kvalifikovaným homeopatem. Tyto stránky nenahrazují lékařskou péči, jsou pouze možnou alternativou.

Své dotazy můžete poslat i přes komentář na této straně! Ale nepíšte svůj dotaz jako odpověď na jiný dotaz. Každý dotaz pište prosím zvlášť, jinak je to chaos.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Re: Re: Re: nadváha

(vilcakul, 14. 10. 2011 17:38)

Dobrý den, emaily jsem dostal a taky jsem na ně odpověděl, mám originálního Kurdlipidu dovezeného z Ruska už jen tři kusy, takže na vyzkoušení to bude stačit. Nechal jsem si ho dovézt z Moskvy, protože originální přípravek se u nás nedá sehnat a Rusové to nikde nedováží a ani s nikým nekomunikují. Jedině to můžete ještě zkusit přes ruské obchody ve větších městech, které prodávají originál ruské věci jako matrošku a tak. :-)

Re: nadváha

(Jindra , 21. 10. 2011 8:34)

Mám zájem o kurdlipid můžete zprostředkovat prodej. jindrasvobodova@klikni.cz

Re: nadváha

(Vendula, 13. 3. 2013 19:31)

Dobrý den, měla bych zájem o original kurdlipid. Můžete mi poradit? vendulka1109@seznam.cz

Ulcerozní kolitida

(Iveta , 8. 3. 2013 6:13)


Dobrý den, před třemi roky mi byla diagnostikována ulcerozní kolitida. Během roku beru čípky Asacol, ale poslední dobou mi moc nezabírají. Přetrvává tenká stolice s krví, hlenem a křečemi. Chtěla bych vyzkoušet homeopatika, předem děkuji za radu. Iveta

Re: Ulcerozní kolitida

(vilcakul, 10. 3. 2013 18:36)

Dobrý den, tento případ by potřeboval vyšetření u homeopata a předpis indikovaného homeopatického léku podle vašich charakteristických symptomů na mentální, emocionální a fyzické úrovni. Určitou alternativou může být být i gemmoterapie např. mám dobrou zkušenost při kolitidě s přípravkem Vitis vinifera (vinná réva).

Homeopatické očkování - žloutenka A

(Veronika, 5. 3. 2013 10:35)

Dobrý den,

existuje homeopatická varianta očkování proti žloutence typu A pro dospělé? Chystám se do jižní Ameriky, do zemí, kde není žádné očkování povinné, jen doporučované, ale chtěla bych si preventivně naočkovat alespoň tu žloutenku A a to co nejšetrnější formou. Děkuji za odpověď.

Re: Homeopatické očkování - žloutenka A

(vilcakul, 10. 3. 2013 18:33)

Dobrý den, pro prevenci můžete 14 dní před odjezdem užít homeopatikum Hepatitis A 200C, 1x 3 kuličky. V rizikové destinaci můžete užívat homeopatikum Chelidonium majus v potenci D3, 3x denně 3 kuličky nebo homeopatikum Carduus marianus v potenci D3, 3x denně 3 kuličky. Dále je důležité dodržovat všechny hygienická opatření, pít jen nezávadnou a převařenou vodu, jíst jen důkladně tepelně upravené jídlo, dbát na dostatečný odpočinek, nezaškodí ani držet lehčí dietu. Při onemocnění mohou pomoci následující homeopatika vybrané podle největší podobnosti se stavem nemocného: Natrium sulphuricum, Phosphorus, Lycopodium clavatum, Chelidonium majus, Nux vomica, Carduus marianus a Magnesium muriatikum.

soustavně ucpaný nos

(Hana, 28. 2. 2013 1:04)

Dobrý den,chtěla bych poprosit o pomoc .Manžel měl asi před čtyřmi roky pásový opar,nevím jestli to byl následek nedoléčení,ale od té doby trpí na ucpaný nos a našli mu náznak nealergického astma,měl párkrát problém s dýcháním.Hlavně ,ale ho trápí ucpaný nos,zkoušela jsem Pyrogenium 9CH,Hepar sulfuris 9CH nemělo to žádný účinek, tak jsem mu koupila Lymphomyosot 3x denně 20kapek.Nějakou dobu to začalo být lepší a pak se to zase zhoršilo.Vysmrkává pokud to vůbec jde žlutozelené hleny.Kdyby jste mi mohl poradit děkuji předem

Re: soustavně ucpaný nos

(vilcakul, 28. 2. 2013 8:43)

Dobrý den, v této indikaci se osvědčilo užití homeopatika Lemna minor v potenci D3, 3x denně 5 kapek. Jestli nebude vědět toto homeopatikum sehnat, tak Vám ho mohu na dobírku poslat. V případě zájmu mu napište svůj email.

Orchiepidydimitída

(Matúš, 23. 2. 2013 22:49)

Dobrý deň! Vidím, že Vás každý deň niekto žiada o radu :-) Verím, že si nájdete čas poradiť mi v mojom trápení. Už 5 týždeň ma urológ lieči pre vyššie uvedenú diagnózu. Postupne som užíval antibiotiká Biseptol, Augmentin, teraz beriem Ciphin, k tomu mnoho liekov od bolestí - Voltaren, Novalgin, Algifen atď atď a napriek tomu moje ťažkosti trvajú. Celé dni musím tráviť v posteli, ináč mám bolesti a občas aj nauzeu. Teplotu už nemám viac týždňov, ináč sú ťažkosti skoro bez zmeny. Môj lekár mi poradil aj Belladonu 15 CH, tú som užíval aj viackrát denne, ale žiadny efekt som nepozoroval :-(

Re: Orchiepidydimitída

(vilcakul, 24. 2. 2013 21:07)

Dobrý den, tento problém by samozřejmě potřeboval vyšetření a předpis indikovaného homeopatického léku podle charakteristických symptomů na mentální, emocionální a fyzické úrovni. Symptomaticky je hlavním lékem Pulsatilla pratensis (nigricans), dále Spongia tosta, Rhododendron chrysanthum a Hamamelis virginiana. Obrazy těchto léků můžete prostudovat na internetu a podle toho vybrat homeopatikum podobné, co nejvíce vašemu stavu. Akutní léky jako Aconitum a Belladona už asi nemá smysl užívat, protože se už nejedná o akutní případ zánětu a tyto léky jsou užitečné na začátku zánětu. Z gemmoterapie by mohl být vhodný přípravek Vaccinium vitis idaea (Brusinka obecná). Takže můžete zkusit některé z doporučených homeopatik v potenci C9, 3x denně po dobu 5 dní. Podle vývoje stavu: při zlepšení snížit dávkování a po 1-2 týdnech vysadit. Při neúspěchu je třeba jiného homeopatického léku. Při gemmoterapií musíte nejdříve detoxikovat organizmus přípravkem z břízy nejméně 3 dny a až poté užívat specifický přípravek na tento problém.

Re: Re: Orchiepidydimitída

(Matúš, 25. 2. 2013 23:05)

Ďakujem veľmi pekne za Vaše rýchlu a erudovanú radu. Veľmi si to vážim. Vo svojom zúfalstve som našiel zahraničnú homeopatickú stránku (www.abchomeopathy.com), kde som si spravil ich test a dospel som vlastne k rovnakým liekom ako mi radíte Vy :-) Jedine Hammamelis medzi nimi nebol.Vidím z tejto poradne, že robíte pre ľudí veľmi záslužnú a obetavú prácu.Patrí Vám za to veľká vďaka! Vyskúšam Pulsatilu a Spongiu, najmä Pulsatila mi veľmi sedí... Pochopil som správne z tejto stránky, že je možné sa u Vás aj objednať na vyšetrenie?

polyp

(Hanka, 26. 2. 2013 19:08)

Dobrý den, chci se zeptat jestli se dá pomocí homeopatik léčit polyp na děloze. Před osmi lety jsem byla na operaci cysty na vaječníku. Odstranili i vaječník. Ráda bych situaci řešila jinak, než operací. Navíc začínám mít problém s inkotinencí. Děkuji za odpovědi.

Re: polyp

(vilcakul, 26. 2. 2013 21:42)

Dobrý den, tento problém je řešitelný homeopatickou konstituční léčbou a proto byste měla vyhledat homeopata a požádat ho o léčbu. Symptomaticky jsou hlavními léky: Calcarea carbonica, Pulsatilla nigricans, Teucrium marum a Thuja occidentalis. V případě nutnosti můžete zkusit některý z daných léků v potenci C9, 3x denně po dobu 5 dní. Podle vývoje stavu: při zlepšení snížit dávkování a po 1-2 týdnech vysadit. Při neúspěchu je třeba jiného homeopatického léku, ale prvním lékem by měla být asi Thuja occidentalis.

Ovčie kiahne

(Andrea, 22. 2. 2013 16:41)

Moja 7 ročná dcéra má asi mesiac problémy s hlienovitým kašľom a výtokom z nosa. Lekárka konštatovala, že je to spôsobené dutinami s predpísala jej Sinupret a Zinat. Po liečbe sa síce problémy zmiernili, ale pretrvávajú. Do toho dostala ešte aj ovčie kiahne. Preto Vás prosím o radu aké homeopatiká mám použiť pri jej liečbe. Ďakujem.

Re: Ovčie kiahne

(vilcakul, 24. 2. 2013 20:50)

Dobrý den, v této indikaci je vhodné homeopatikum Rhus toxicodendron v potenci C9, 3x denně 3 kuličky do zmírnění symptomů. Další léky a postupy najdete v mém článku na toto téma: Homeopatická léčba dětských infekčních chorob.

Tkáňové soli

(PetraP, 22. 2. 2013 12:38)

Dobrý den, zaujaly mě tkáňové soli a ráda bych pomocí nich dala své tělo dohromady. Jsem dlouholetá diabetička I.st. s klasickými přiznaky, především neuropatie. Kde se dají soli koupit? V lékárně na mě koukají divně, že nic takového neznají. A které byste mi prosím doporučil? Ráda bych si tělo i očistila, odkyselila. Děkuji moc za radu. Petra

Re: Tkáňové soli

(vilcakul, 24. 2. 2013 20:45)

Dobrý den, tkáňové soli se dají koupit v homeopatických lékárnách v Německu a Rakousku přes internet. Další možností je jejich objednání ze Slovenska z Homeo lékárny v Nitře, kde Vám požádované tkáňové soli rádi pošlou na dobírku. U cukrovky můžete zkusit užívat homeopatikum Syzygium jambolanum v potenci D4-D5, 3x denně 3 kuličky. Při zlepšení stavu a ustálení hladiny cukru v krvi můžete dávkování snížit nebo homeopatikum úplně vysadit. Z gemmoterapie by mohl být vhodný přípravek Morus nigra (moruše).

Alergie

(Renata, 18. 2. 2013 13:33)

Dobry den,znamy hledal homeopatika pro sve deti a mi ofotil mi stranku s informaci,ze Kalium Muriaticum 9CH se pouziva pri alergicke ryme po navsteve bazenu(chlor).Nikde na internetu jsem tuto informaci nevidela,chtela jsem se podivat,zda bych toto mohla podavat sve 13-ti lete dceri.Je alergicka na travni plisne,pyl,roztoce a kocku,zavodne plave-je denne cca 1-2 hod v chlorovanem bazenu a casto trpi na rymu,obcas (1x za rok)zanety dutin.Na ORL i alergologii nam plavani nedoporucuji,ale protoze tim dcera zije, zkousime vsechny mozne varianty,jak tuto moznost vyloucit.Prubezne si strika do nosu nasonex a vincentku na splasknuti sliznice,ale dobry na chvilku..Pred 3roky byla na vyndani nosnich mandli. Na podzim se na dutiny lecila antibiotiky vč.Pamykoinu.Po mesici klidu ma opet cca mesic rymu..porad nesmrka,ale je zahlanena,mela i kasel,ale ten jiz prestal. Chteli bychom zkusit i lecbu homeopatiky,doporucite nam neco? Mockrat dekuji za odpoved.

Re: Alergie

(vilcakul, 24. 2. 2013 20:38)

Dobrý den, v této indikaci by bylo vhodné vaší dceru vyšetřit a předepsat indikovaný homeopatický lék podle charakteristických symptomů na mentální, emocionální a fyzické úrovni. Z tohoto důvodu by bylo vhodné vyhledat homeopata a požádat ho o léčbu. Kdyby alergie byla přímo vyvolaná chlórem z bazénu, tak by mohlo pomoci potencované Chlorum. Symptomaticky se těžko dá něco doporučit, v některých případech pomůže homeopatikum Lemna minor v potenci D3, 3x denně 5 kapek. Z gemmaterapie by byl určitě vhodný přípravek Ribes nigrum (černý rybíz), dále Betula pubescens, Rosmarinus officinalis, Juniperus communis, Rosa canina, Viburnum lantana a Fagus sylvatica.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56

následující »