Jdi na obsah Jdi na menu
 


Homeopatická poradna

Materiály na serveru vilcakul.estranky.cz jsou pouze obecného informačního a vzdělávacího charakteru. Jejich případné využití je třeba vždy konzultovat s homeopatem nebo s lékařem a je ve vaší plné odpovědnosti. Proto moje názory a rady neberte jako konečné řešení, ale vždy konzultujte svůj stav s lékařem nebo s kvalifikovaným homeopatem. Tyto stránky nenahrazují lékařskou péči, jsou pouze možnou alternativou.

Své dotazy můžete poslat i přes komentář na této straně! Ale nepíšte svůj dotaz jako odpověď na jiný dotaz. Každý dotaz pište prosím zvlášť, jinak je to chaos.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: problémy se synem

(vilcakul, 13. 11. 2013 22:19)

Dobrý den, v tomto případě by bylo nejlepším řešením návštěva homeopata a předepsání homeopatického konstitučního léku na posílení psychiky. Syn by se měl léčit také, nebo k němu musíte úplně změnit přístup, protože takové věci by si k Vám neměl dovolovat.

dlouhotrvající kašel u dítěte

(evyk, 6. 11. 2013 12:34)

dobrý den, syn(1,5 roku)je už měsíc nachlazený, má stále rýmu a dost úporný kašel, je bez teploty (tu měl jen jednu noc cca před 14ti dny)dávala jsem mu Echinacea (mám jen potenci D3 asi 14 dní)ˇale nezlepšilo se to moc. Nechci, aby měl syn antibiotika,ale bojím se, abych mu neuškodila a nedostal nějaká černý kašel nebo zápal plic. Syn není doočkovaný hexou (má jen 2 dávky - ve 4 a 6ti měsících - takže rok teď nemá očkování)Pediatr na nás tlačí, že se musí okamžitě očkovat(nebo snad i znova vše přeočkovat)prosím poraďte. Moc děkuji

Re: dlouhotrvající kašel u dítěte

(vilcakul, 13. 11. 2013 22:15)

Dobrý den, na posílení imunity se používá Echinacea purpurea v potenci D4, 3x denně 3 kuličky po dobu 1-2 týdnů. Pak je možné kůru kdykoliv zopakovat, po případně ji prodloužit. Doporučil bych návštěvu homeopata a homeopatickou konstituční léčbu, která by měla tyto potíže odstranit. S přeočkováním to závisí na lékaři, bylo by vhodné dítě chránit buď potencovanou vakcínou nebo homeopatickou konstituční léčbou.

ucpaný nos

(evyk, 6. 11. 2013 12:26)

dobrý den,mám neustále ucpaný noc bez výtoku, spíš nateklá sliznice (horší je to když ležím a samozřejmě když mám rýmu - na tu trpím velmi často, někdy i v kuse celé zimní období)mohl byste prosím poradit, zda by bylo vhodné Lemna Minor a pokud ano tak jak často a jaká potence, popřípadě co jiného.mnohokrát děkuji

Re: ucpaný nos

(vilcakul, 13. 11. 2013 22:11)

Dobrý den, při těchto potížích je vhodné homeopatikum Lemna minor v potenci D3, 3x denně 5 kapek po dobu 1-2 měsíců.

Imunita

(Markéta, 2. 12. 2012 0:51)

Mám dceru, které je 8 let, již od 4 let se léčí se sníženou slizniční imunitou, má o četné alergie, trpí na výtoky, pozitivní HLA B 27 atd. Užívá Bronchovaxom a Xyzal, se kterými se jí dařilo držet relativně zdravou - alespoň tak, aby mohla chodit do školy. Dosud byla náchylná k respiračním infektům s horečkami, byla jsem ráda, že se mi jí dařilo držet dál alespoň od antibiotik.Cca před 1,5 měs byla na radu imunoložky očkovaná proti chřipce. Před 3mi týdny dostala angínu, takže užívala penicilín a nyní má opět spál. angínu (S.pyogenes), takže má opět silnější penicilín, budou pendepony atd. Obě angíny měla nezvykle bez teplot. Prosím, poradíte mi, jaká homeopatika bych jí měla dát, aby se s ATB rychle vyrovnala a hlavně neonemocněla hned znovu?

Re: Imunita

(vilcakul, 2. 12. 2012 23:12)

Dobrý den, určitě bych v tomto případě uvažoval o homeopatiku Echinacea purpurea nebo Echinacea angustifolia v potenci D4, 3x denně 3 kuličky po dobu 1-2 týdnů, poté týdenní přestávku. Kůra se může v případě potřeby zopakovat. V případě chřipky může pomoci preventivní užití homeopatika Oscilococcinum.

Re: Re: Imunita

(Eva, 5. 11. 2013 13:44)

Dobrý den,
můžu se zeptat, jaké by jste mi doporučila dávkování Echinacea angustifolia 9ch pro dospělého člověka při neustále se opakujících oparech, anginách a zánětech horních cest dýchacích?
Děkuji za odpověď.

Re: Re: Re: Imunita

(vilcakul, 13. 11. 2013 22:10)

Dobrý den, na posílení imunity se používá Echinacea purpurea v potenci D4, 3x denně 3 kuličky po dobu 1-2 týdnů. Pak je možné kůru kdykoliv zopakovat, po případně ji natáhnout.

Polypy

(Šárka, 30. 10. 2013 16:19)

Dobrý den,
byl mi diagnostikován a odstraněn polypek (do 1 cm)děložní sliznice. Je možné užíváním Thuja occidentalis (15 ch) výskyt dalších možných polypů potlačit? Když ano, v jakém ředění a po jakou dobu se doporučuje jako preventivní prostředek. Nebo doporučíte něco jiného?

Děkuji za radu.

Re: Polypy

(vilcakul, 4. 11. 2013 17:06)

Dobrý den, v tomto případě by bylo nejlepší vyhledat homeopata a požádat ho o léčbu. Symptomaticky jsou nejvhodnější následující homeopatické léky: Teucrium marum verum, Calcarea carbonica, Calcarea phosphorica, Phosphorus, Thuja a další. Indikovaný lék je třeba vybrat podle Vašich charakteristických symptomů na mentální, emocionální a fyzické úrovni. Podle metody dr. Ramakrishnana by se měl předepsat indikovaný homeopatický lék v potenci C200, v užívání 1x za 14 dní metodou dělené dávky (4x denně - ráno, před polednem, během odpoledne a před spaním).

alergie u psa?

(iva, 14. 9. 2013 1:28)

Dobrý den, dovolila bych se pro změnu zeptat ohledně našeho pejska - už si nevíme rady.Samozřejmě veterináře máme již za sebou, dal ATB a kortikosteroidy, problém na chvíli ustal, aby se vrátil s ještě větší intenzitou. Homeoléky z domácí (bohaté) lékárny zatím nezabraly. Obraz psa: fenka,2,5 roku, kříž.štýrský brakýř(honič), střední rasa. Odmalička dost citlivý a velmi přítulný pes, někdy snadno lekavý, dobrák od kosti,vždy dobrá nálada; žárlivka, ale neublíží. Od štěněte potíže s análními žlázami - nutno často vyprazdňovat. Akutní symptomy: třepání hlavou, nutkavé škrábání kolem tlamy (až do krve), uší (zarudlé,horké,nutno čistit - léky zaberou na chvilku), lízání a kousání předních tlapek, kolem přezky, zadek. Testovali jsme sulphur (LM1,3,30CH), pulsatilla (LM1 a D30), sillicea(LM1), belladona (LM1)- efekt skoro žádný. Alopatie - zabere na chvilku. Všechno vždy na chvilku, opakování bez efektu. Nejvíc je teď třeba psa celkově zklidnit, aby se mohl nějaký léčebný efekt vůbec projevit (bachovky bez efektu). Je dost rozhozený a my taky!!! Prosím poraďte! Děkuji. P.S. nyní dietni strava, pouze rýže s trochou kuřecího kvůli snížení přísunu bílkovin

Re: alergie u psa?

(vilcakul, 25. 9. 2013 21:58)

Dobrý den, je těžké něco v tomto případě doporučit, když jste už tolik léků vyzkoušeli. Nejlepším řešením by bylo navštívit veterináře homeopata, který je znalý problematiky a doporučí indikovaný homeopatický lék.

Re: Re: alergie u psa?

(iva, 26. 9. 2013 16:48)

jistě, navštívit homeopata-veta by bylo optimální, ale jak jsem již opakovaně psala, žádný takový široko daleko není. Proto se obracím na vás, protože z popsaného obrazu psa vás může napadnout něco, co nás ještě nenapadlo - někdy je právě to důležitý moment k posunu dál. Víc hlav víc ví, říká se moudře :) Děkuji.
P.s. "nevím" jsem opravdu neočekávala :)

Re: Re: Re: alergie u psa?

(vilcakul, 26. 9. 2013 21:06)

Dobrý den, jelikož léčím lidi a ne zvířata, tak s nimi nemám žádné zkušenosti. A také nemusím vědět všechno a Vámi popisovaný obraz je mi na nic, když ho nevím na žádný konkrétní homeopatický "obraz" napasovat. Horké uši má 215 léků, rudé uši má 124 léků, svědění obličeje má 316 léků, alergií má 280 léků a atd. Takže opravdu nevím, ať se Vám to líbí nebo ne.

Re: Re: Re: Re: alergie u psa?

(iva, 27. 9. 2013 17:39)

no, nešlo mi o to se dohadovat a mrzí mne, že to na vás tak zapůsobilo - šlo mi jedině o to pomoci pejskovi, který je už ze svého problému celý nesvůj a my s ním. Myslela jsem, že uvedené info je dost obsáhlé (nejen horké uši jako akutní symptom, ale i celkový charakter psa a pod.), aby se z něho dalo, při dobré vůli, něco vyčíst. Pokud to tak není, omlouvám se, že jsem obtěžovala :)
tonoucí se stébla chytá a zkouší všechno. Myslím, že byste to pro svého psa udělal taky. Děkuji za pochopení.

Re: Re: Re: Re: Re: alergie u psa?

(vilcakul, 27. 9. 2013 20:10)

Dobrý den, ano, taky bych pro něj vše udělal. Ale problém je v tom, jaké jsou poskytnuté informace o pacientovi. Když dělám vyšetření, tak někdy sedím s pacientem 4 až 5 hodin. U zvířat je důležitý popis charaktekteristických symptomů na fyzické úrovni, protože jenom ty jsou v dané chvíli objektivní. Popis mentálních a emocionálních symptomů může být dost subjektivní, protože je zvíře samo nemůže vyjádřit. I tu je důležité to, jak se zvíře chová při stresu, ne to když je doma s paníčkem. Dále by možná byly dobré např. strachy, což také odliší léky od sebe. Další důležitou informací je to, co symptom zlepšuje, co jej zhoršuje, lokalizace symptomů, vzhled symptomů, prostě, co nejpřesnější popis daných symptomů. Další důležitou informací jsou generálie - to jsou reakce na vnější vlivy, chlad, teplo, horko, vlhko, průvan, čerstvý vzduch, koupel, prostě vše, co zvíře nějak ovlivní zvnějšku. Dále jsou důležité i informace o chuti k jídlu, co zvíře z jídel zlepšuje nebo zhoršuje, k čemu má odpor. To samé se týká i žízně. V případě takovéhoto spektra informací je možné doporučit nějaký homeopatický lék, který i možná zabere na danou potíž. Bez těchto informací je to jen střílení od pasu, s ne moc velkým efektem.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: alergie u psa?

(iva, 29. 9. 2013 0:44)

Díky, že jste to nevzdal:) Pokusím se o více info podle návodu - chápu, že takto to není jednoduché:) První co mě napadá při otázce co stav zhoršuje, je jednoznačně: moje blízkost. Neumíme si to vysvětlit, pejsek třepe hlavou nápadně víc - dokonce i když mě slyší po telefonu (potvrzeno nezávisle několika lidmi). Domníváme se, že by to mohla být velká citová připoutanost psa ke mně, ale netušíme proč tomu tak je. Máme další zvířata, k nimž se nechovám výrazně jinak než k této fence. Je odmalička hodně citlivá a spíš bojínek (i když se umí i naštvat,ale nikdy na nás). Dosud s ní nebyly žádné potíže, pominu-li pravidelné problémy s análkami (nutno vyprazdňovat). Potíže začaly přibližně po příchodu nového kocoura (leden), s kterým se ale jinak snášeli velmi dobře. Ještě před tím ji ale taky napadli dva buldoci, dokonce se chvíli topila v potoce jak zápasili - vykřesala se z toho dobře. Ale eventuelně by i to mohlo potíže později spustit. Pejsek je taky nalezenec, jako štěně byla ponechána se sourozenci v krabici před útulkem. Je to nesmírně hodný a milý pes, chytrý, bezproblémový, mírný, dobrák. Dokáže žárlit na jiné zvíře, ale neublíží a přijímá ho přátelsky. Jen se prostě taky vetře do přízně. Pokud jde o symptomy (třepání hlavou, zarudlé někdy teplé uši, lízání a kousání tlapek, přezky, zadku, drbání tlamy a uší až do krve) - je to jako na houpačce, když něco zdá se zabere, vydrží to chvilku. Pes je teď hlavně celkově neklidný, nevíme, co je příčina a co důsledek: třepání, kousání a lízání důsledek neklidu nebo neklid v důsledku svědění, kousání, lízání atd.? Nevíme. Pokud jde o žrádlo a pití: pije celkem dost, ne nadměrně. Žrala všechno včetně granulí a zeleniny i ovoce. Ovoce a zeleninu teď odmítá, granule jí moc nejedou (lhostejno jaká značka) - dává přednost čerstvému žrádlu. Když jí dáme granule, je schopna třeba dva dny nežrat - dříve nebyl problém. Když je namočíme, sežere je.Dalo by se z toho soudit, že preferuje "mokrou" stravu. Normálně je to klidný pes, teď je rozhozená. Nemohu se zbavit dojmu, že je to spíš psychika. Možná ji něco "žere", ale protože je dobrák, obrací to proti sobě. Je to sice spíš spekulace, ale mohla by sedět. Vůbec by pejsovi myslím neškodilo, kdyby trochu pustil svůj strach - ať už o sebe nebo o paničku nebo o svoje místo ve "smečce" nebo ...? Donedávna to byl bezproblémový, fajn pes. Teď je spíš docela neurotik.
Na uši nakonec zdá se nejlépe zabírá spray na rozpouštění ušního mazu pro lidi, uši se pak na čas zklidní, nejsou tak červené a teplé. Nicméně třepá stejně. Halvně když jsem nablízku. Naopak když si může ke mně lehnout, nejlépe třeba na klín, úplně se zklidní. Další zvláštnosti mě nenapadají :) Moc díky za trpělivost i snahu.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: alergie u psa?

(iva, 29. 9. 2013 1:08)

Ještě mě napadlo něco: než se problém takto rozjel stávalo se občas, že pes třeba večer klidně spal v košíku a najednou vyletěl jak když ho bodne vosa, někdy i s vyjeknutím - třeba to nějak pomůže :)

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: alergie u psa?

(vilcakul, 29. 9. 2013 18:59)

Dobrý den, v tomto případě by možná nezaškodilo podání homeopatika Aconitum nappelus v potenci C30 nebo C200 v jedné dávce. Jestliže je zvíře v šoku po napadení dvěma psi a jsou tam projevy leknutí, tak by mohlo být toto homeopatikum užitečné. Po něm by mohl už účinkovat i komplementární lék Aconita Sulphur, který je znám ekzémy, svěděním, vazbou na partnera, žárlivostí a horkými ušima.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56

následující »