Jdi na obsah Jdi na menu
 


Homeopatická poradna

Materiály na serveru vilcakul.estranky.cz jsou pouze obecného informačního a vzdělávacího charakteru. Jejich případné využití je třeba vždy konzultovat s homeopatem nebo s lékařem a je ve vaší plné odpovědnosti. Proto moje názory a rady neberte jako konečné řešení, ale vždy konzultujte svůj stav s lékařem nebo s kvalifikovaným homeopatem. Tyto stránky nenahrazují lékařskou péči, jsou pouze možnou alternativou.

Své dotazy můžete poslat i přes komentář na této straně! Ale nepíšte svůj dotaz jako odpověď na jiný dotaz. Každý dotaz pište prosím zvlášť, jinak je to chaos.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Homeopatika a operace píštěle

(Tomáš, 10. 1. 2012 20:07)

Dobrý den,
mám podobný problém a tak bych se rád zeptal jestli jste zmíněnou homeopatickou léčbu vyzkoušeli a jaké byly výsledky. Děkuji za odpověď.

arnika montana-užití a dávkování u zlomenin a povrchních zranění u psů

(Kamila Prokopcová, 3. 1. 2012 18:09)

Dobrý den,mám dobré zkušenosti s užitím arniky montany u lidí.
Nevím však jak dózovat u psa(airedalterier 25kg,4roky starý).
Můžete mi poradit?
Děkuji
K.Prokopcová
prokopcovak@seznam.cz

Re: arnika montana-užití a dávkování u zlomenin a povrchních zranění u psů

(vilcakul, 3. 1. 2012 18:46)

Dobrý den, Arniku můžete podávat pejskovi stejně jako lidem, podle veterinářů praktikující homeopatií u zvířat mají nízké potence dobrý efekt. Nic nezkazíte podáváním Arniky montany v potenci C9, 3x denně po dobu 5 dní. Poté můžete lék buď vysadit úplně nebo postupně snížit dávkování podle potřeby a reakce pejska. Samozřejmě můžete použit i jiný postup v akutních případech, kdy podáte Arniku v potenci C30 jen jednou nebo ve třech po sobě jdoucích dávkách třeba po 4 nebo 6 hodinách. Přístup by měl být inviduální a homeopatikum by mělo být předepsáno na celkový stav zvířete nebo na etiologií potíží. U zlomenin bych např. po Arnice pokračoval homeopatikem Symphytum officinale v potenci C9, 3x denně 3 kuličky po dobu 1-2 týdnů, dále by byly vhodné obklady z kostivalu v případě, že není zlomenina v sádře. Při poranění bych po Arnice pokračoval např. homeopatikem Calendula officinalis v potenci C9, 3x denně 3 kuličky po dobu 1-2 týdnů, dále vnějšími obklady z měsíčku lékařského do úplného zhojení rány.

tahání stehenního svalu, bolesti zad, mravenčení končetin

(Lukáš Vondra, 20. 12. 2011 15:05)

Dobrý den,

je mi 31 let a po půlročním obíhání doktorů s problémy zad, tahání zadního steheního svalu a mravenčení v končetinách jsem už bezradný. Byly mi doporučeny ještě homeopatika a proto bych se chtěl na vás obrátit a poprosit o doporučení vhodných homeopatik. Níže popisuji své problémy a jak jsem se je půl roku snažil léčit.

Mé problémy:

- tahání zadního stehenního svalu
- mírná bolest kyčle při sportovním zatížení, delší chůzi nebo delším stání
- následné bolesti zad zejména při sezení v oblastí lopatek (větší bolest na pravé straně)
- časté mravenčení pravé ruky (méně častěji i pravé nohy)

Půlroční léčba a vyšetřování bez účinku:

- bez sportu (sportoval jsem každý den, nejčastěji fotbal 4x týdně, dále tenis, sqaush, jízda na kole, plavání, lyžování, ...)
- vyšetření zadního stehenního svalu - magnetická rezonance - žádný problém se nenašel
- rentgen kyčle - žádný problém se nenašel
- léčba akupunkturou po dobu jednoho měsíce - bez účinku
- léčba fyzioterapií - protahovací cviky po dobu jednoho měsíce - bez účinku
- léčba fyzioterapií - baňkování 4x - bez účinku
- neurologie - CT vyšetření páteře - žádný problém se nenašel
- neurologie - EMG - radikulopathie S1 neprokázána
- neurologie - neurotopický nález negativní
- neurologie - RES - strukturální léze v obl. LS pat. neprokázána, porucha pef. nervu či radikulopathie negativní. Doporučení z neurologie - zkusit rázovou vlnu.

Prosím o doporučení vhodných homeopatik.

Děkuji.

L. Vondra
Kojetín (okr. Přerov)
724519942

Re: tahání stehenního svalu, bolesti zad, mravenčení končetin

(vilcakul, 27. 12. 2011 20:47)

Dobrý den, podle Vámi popisovaných symptomů byste měl vyhledat kvalifikovaného maséra nebo chiropraktika. Po tomto zasáhu nebo podstoupené terapií je možené doporučit homeopatka nebo podstoupit celkovou homeopatickou konstituční léčbu.

dlouhotrvající rýma u 3 měsíčního mimina

(Daniela Bönischová, 19. 12. 2011 9:44)

Dobrý den, již dva měsíce má můj syn trvalou rýmu. Je světlá, řídká, při vysání vysavačem je jakoby napěněná,ale hned zprůhlední. Dost kýchá, v noci ucpaný noc, chrochtání. Již třikrát bylo odloženo první očkování,přesto rýmu lékařka zatím nijak neřeší. Zkusila jsem dát fenistil kapky a mírně se to na noc zlepšilo. Je možné nějaké jiné vyšetření /výtěr nosu, testy aj/. Děkuji

Re: dlouhotrvající rýma u 3 měsíčního mimina

(vilcakul, 27. 12. 2011 20:43)

Dobrý den, samozřejmě i jiné vyšetření je možné, ale můžete zkusit navštívit s miminkem homeopata, který mu podle charakteristických symptomů rýmy předepíše indikovaný homeopatický lék.

Rinitída u psa

(Mária M., 15. 12. 2011 14:41)

Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať či máte skúsenosti aj s liečbou psov prostredníctvom homeopatie. Môj pes má totiž už dlhšie jeden problém a tým je rinitída a veterinár skúšal už takmer všetko , ale žiadna zmena. Ide o to, že psík má stále výtok z nosa - vodnatý(hlavne ak je vonku) a má hlieny. Veterinár povedal, že ide o nádchu - rinitídu. Chcela by som Vás poprosiť o nejaké homeopatiká pre psíka. ďakujem

Re: Rinitída u psa

(vilcakul, 27. 12. 2011 20:40)

Dobrý den, zkušenost s léčbou zvířat nemám, ale doporučuji vyhledat veterináře, který praktikuje homeopatií a věřím, že bude pejskovi určitě pomoženo.

alopecie, nízká úroveň imunity u dítěte- prosím o radu

(Iva R., 13. 12. 2011 23:35)

Syn 8 let,velmi nízká úroveň slizniční imunity -od 3 měs ekzemtic. pokožka, kontaktní alergie mléko,lepek. Úprava stravy - bez mléka a lepku - z části doplněno makrobiotikou, čištění střev, jater, ledvin, sleziny. Alergické projevy nyní nejsou, před 2 lety v souvislosti s nástupem matky do práce - výskyt lysiny na hlavě. Vlasy dorostly v průběhu 4-6 měsíců zcela- doplňovýny minerály, vitamíny - matka přestala pracovat. Před 6 měsíci výskyt 1 lysiny na opačné straně, v průběhu 2 měsíců i rozšíření na původní lokalitu nad uchem vpravo. Vyšetření na endokrinologii bez zjištěné příčiny - doplňování vit, minerálů, posilování ledvin,odkyselování, harmonizace meridiánů,i včetně masáže hlavy a kraniosakrál. terap. Plocha lysin se stále zvětšuje - u syna se projevují úzkost, strach, zlost, agrese. Časté infekty hor a dol. cest dýchcích, v raném dětství laringitidy, slabá konstituce nižšího vzrůstu-obtížně přibírá, snadný výskyt modřin, studené končetiny, málo pije, chť na sladké. V minulém roce aplikována opakovaně 6 měs. enzymoterapie. Mockrát děkuji za Vaši radu.

Re: alopecie, nízká úroveň imunity u dítěte- prosím o radu

(vilcakul, 27. 12. 2011 20:38)

Dobrý den, v tomto případě doporučuji homeopatickou konstituční léčbu, protože se jedná o komplexní případ postižené konstituce dítěte na všech úrovních. Podaři-li se Vám najít dobrého homeopata, tak lze během 1 až 2 let dosáhnout úplné vyléčení dítěte. Indikovaný homeopatický lék musí být předepsán podle charakteristických symptomů dítěte na mentální, emocionální a fyzické úrovni.

Rozsáhlá kožní pigmentace.

(Honza, 12. 12. 2011 19:37)

Dobrý den.Prosím o radu,zda je možné homeopatickou cestou léčit kožní změny(pigmentace kůže) na dolních bércích,které vznikly nedostatečnou cévní funkcí.Nohy mám po operaci žil.Lékař mi řekl,že stav je nevratný, a tak bych chtěl vyzkoušet ještě tuto cestu.Jedná se více méně o kosmetický defekt.Předem Vám děkuji za odpověď.

Re: Rozsáhlá kožní pigmentace.

(vilcakul, 27. 12. 2011 20:34)

Dobrý den, je těžké posoudit, jestli je tento proces ještě vratný, ale i přesto můžete zkusit homeopatickou konstituční léčbu, pro niž byste měl navštívit homeopata v blízkosti Vašeho bydliště.

Předmenstruační syndrom

(Martina, 12. 12. 2011 12:49)

Dobrý den,je mi 42 let a už druhým rokem mám problémy před menstruací.Několik dní před samotnou menstruací mám mírně zakrvavený výtok,jsem unavená,špatně spím a v noci se nadměrně potím po celém těle a hlavě.Menstruaci mám často velice silnou.Je možné vyzkoušet nějaký homeopatický lék? děkuji za odpověď.

Re: Předmenstruační syndrom

(vilcakul, 27. 12. 2011 20:29)

Dobrý den, samozřejmě je možné podstoupit v tomto případě homeopatickou léčbu. Doporučuji vyhledat homeopata a podstoupit homeopatickou konstituční léčbu, která bude založena na předpisu indikovaného homeopatického léku dle Vašich charakteristických symptomů na mentální, emocionální a fyzické úrovni.

Zrasty

(Slavka, 10. 12. 2011 16:19)

Dobry den. Som po operacii cyst na vajecnikoch a zistili mi vacsie mnozstvo zrastov. chcela by som sa spytat, ci neexistuju nahodou nejake homeopatika na zrasty. Dakujem velmi pekne...

Re: Zrasty

(vilcakul, 27. 12. 2011 20:26)

Dobrý den, homeopatikum na srůsty jako takové asi není, i když jsou některé vhodné homeopatické léky v této indikaci. Tento problém by měla řešit homeopatická konstituční léčba, která by měla odstranit sklon organizmu k této potíži. Proto doporučuji vyhledat homeopata v blízkosti Vašeho bydliště a požádat ho o léčbu.

Homeopatika a porod

(Sisi, 6. 12. 2011 9:40)

Dobrý den, jsem nyní ve 38tt, přesněji 37+2. Je to již mé třetí těhotenství. Jelikož jsem měla předešlé dva porody vyvolávané, tak se obávám, aby tato situace opět nenastala a to z důvodu délky vyvolávání. První porod 5 dní a druhý 3 dny. Jaká homeopatika a dávkování by mi mohlo pomoci?
Předem děkuji za odpověď.

Re: Homeopatika a porod

(vilcakul, 6. 12. 2011 20:39)

Dobrý den, v tomto případě můžete použít homeopatika doporučené v mém článku, který najdete v sekci "Homeopatie a žena".

Brnění

(Lenka, 5. 12. 2011 21:44)

Dobrý den,prosím Vás existuje nějaké homeopatikum,které by zmírnilo brnění zubů(parézu?),která je následkem boreliozy?Děkuji


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56

následující »