Jdi na obsah Jdi na menu
 


Homeopatická poradna

Materiály na serveru vilcakul.estranky.cz jsou pouze obecného informačního a vzdělávacího charakteru. Jejich případné využití je třeba vždy konzultovat s homeopatem nebo s lékařem a je ve vaší plné odpovědnosti. Proto moje názory a rady neberte jako konečné řešení, ale vždy konzultujte svůj stav s lékařem nebo s kvalifikovaným homeopatem. Tyto stránky nenahrazují lékařskou péči, jsou pouze možnou alternativou.

Své dotazy můžete poslat i přes komentář na této straně! Ale nepíšte svůj dotaz jako odpověď na jiný dotaz. Každý dotaz pište prosím zvlášť, jinak je to chaos.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: histerie

(Jana , 27. 4. 2014 22:25)

Dobrý den, prosím Vás o radu. Můj syn /9 let/ trpí častým učuráváním. V péči lékaře je asi čtyři roky. Nejdříve užíval léky Mictoneten a následně Minirim. V současnosti je bez medikace, ale situace není úplně v pořádku. Přes den mívá často na spodním prádle mokrá kolečka, protože údajně nestihl dojít na WC. Lékařka mu chce zpět nasadit léčbu. Jde tato situace řešit nějakou homeopatickou léčbou? Děkuji za odpověď. Jana

Re: Re: histerie

(vilcakul, 13. 5. 2014 22:41)

DObrý den, tato potíž je samozřejmá řešitelná homeopatickou konstituční léčbou, jen je třeba vyhledat homeopata a požádat ho o léčbu. Indikovaný lék se předepisuje podle charakteristických symptomů pacienta na mentální, emocionální a fyzické úrovni.

Možný zánět zubu?

(Tereza, 25. 4. 2014 20:16)

Dobrý den, v lednu mi můj zubní lékař spravoval hluboký kaz na horní šestce. Zub je doposud citlivý, navíc předchozí dvě noci mě vzbudila silná bolest tohoto zubu. Dnes jsem kvůli tomu byla na prohlídce, ale pan doktor říkal, že zánět to zatím není. Musím podotknout, že zub zkoumal cca 30min a reaguje prý normálně, jen zvýšeně citlivě. Pan doktor má dlouholetou praxi. Je prý možné, že zub bolí, protože byl kaz blízko nervu, nebo to může mít souvislost s nedávnou rýmou. Existuje nějaké homeopatikum, které by odvrátilo případný zánět a snížilo citlivost zubu? Je mi 28 let a nerada bych si zub nechala umrtvovat, čistit kanálky, zhotovovat korunku apod. Nicméně kdyby to přírodní cestou nešlo, co nadělém.
Děkuji za odpověď a přeji hezký den

Re: Možný zánět zubu?

(vilcakul, 13. 5. 2014 22:38)

Dobrý den, v tomto případě je možno zkusit vícero homeopatik, ale musí se podat podle vašich charakteristických mentálních, emocionálních a fyzických symptomů. Myslel bych na Platango, Hypericum perforatum, Arnika montana, Coffea cruda, Chamomilla vulgaris, Coccinela semptepunctata, Magnesium carbonicum, Staphysagria, Castus atd. Možností je mnoho a není málem léku, který by zuby nebolely (565 léků v Complete Dynamics).

Cannabis sativa

(Svatopluk , 16. 4. 2014 13:06)

Prosím poraďte, kde je možno koupit homeopatikum Cannabis sativa. Prosím o typ, případně i do zahraničí.
Děkuji za pomoc.

Re: Cannabis sativa

(vilcakul, 13. 5. 2014 22:31)

Dobrý den, toto homeopatikum můžete objednat z Homeo lékárny Nitra nebo na internetu na www.remedia.at. Vlevo v nabídce je Seznam homeopatických lékáren, kde si můžete toto homeopatikum objednat.

nemoc osteogenesis imperfekta

(Helena, 16. 4. 2014 8:08)

Dobrý den,mám neteřinku, která má nemoc osteogenesis imperfekta, má nedostatek vápníku v krvi a lámavost kostí. Momentálně si postupně zlomila obě stehenní kosti. Dostává vápník, ale chtěla jsem se zeptat, zda by mohla dostávat homeopatika. Mám doporučená homeopatika symphytum C9 až C30. Nevím, zda jsou volně prodejná a jestli je to jeden přípravek. Můžete mi prosím poradit. Děkuji za pomoc a radu. Helena

Re: nemoc osteogenesis imperfekta

(vilcakul, 13. 5. 2014 22:28)

Dobrý den, tato nemoc je ovlivnitelná homeopatickou léčbou, viděl jsem dokonce vyléčený případ této choroby na semináři dr. Louise Kleina z Kanady. Vápník můžete do organizmu dostat přes homeopatický přípravek firmy Boiron (Osteocynesine). Dále můžete podpořit uložení vápníku do kosti užíváním křemeliny. Homeopatikum Symphytum officinale je dostupné v Homeo lékárně Nitra nebo na internetu: www.remedia.at. Toto homeopatikum je volně prodejné, jedná se o ředění C9 a C30, které se každé musí objednat zvlášť. Hojení můžete podpořit i kostivalovým mazáním postižené části, pokud není v sádře samozřejmě.

Zánět dutin

(Lucie, 15. 4. 2014 10:38)

Dobrý den, již rok a půl se léčím s opakovaným zánětem dutin, CT neprokázalo žádnou jinou změnu. Chtěla bych Vás poprosit, jaká homeopatika bych mohla použít při tommto onemocnění, popř. i dávkování v klidnější fázi a akutní. Děkuji za odpověď. Lucka

Re: Zánět dutin

(vilcakul, 13. 5. 2014 22:20)

Dobrý den, v této indikaci mám dobré výsledky s homeopatikem Lemna minor, v potenci D3, 3x denně 3 kapky. Dále by byla vhodná homeopatická konstituční léčba, která by měla odstranit sklon k těmto potížím natrvalo. Indikovaný homeopatický lék se předepisuje podle charakteristických symptomů pacienta na mentální, emocionální a fyzické úrovni. Dalším možným homeopatikem by mohla být Echinacea purpurea v potenci D4, 3x denně 3 kuličky na posílení imunity a neutralizaci zánětlivých stavů.

Histerie

(Andrea, 13. 4. 2014 19:23)

Dobry den,děkuji za vaši odpověd a chtěla bych se zeptat,kde mohu koupit Tuberkulinum v lekarnach není k sehnani.A to davkovani je jednou za měsic tři kuličky? Děkuji za odpověd

Re: Histerie

(vilcakul, 13. 5. 2014 22:16)

Dobrý den, toto homeopatikum se dá koupit v Homeo lékárně Nitra nebo přes internet: www.remedia.at. Užití je 1x 3 kuličky a je třeba minimálně měsíc počkat na reakci organizmu. Při zlepšení se lék opakuje až po návratu symptomů před započetím homeopatické léčby.

Hubnutí po porodu

(Kateřina Volná, 9. 5. 2014 14:40)

Dobrý den, ve skoro 40 letech jsem porodila druhé dítě. V těhotenství jsem přibrala 30 kilo a 20 se mi podařilo zhubnout přirozeně stravou a cvičením během roku a půl. Poslední rok mi alevváha stagnuje, ať se snažím sebevíc. Navíc na stehnech a na pažích zadržuji vodu, když zmáčknu kůži, tak se vytváří celulitida. Byl to problém hlavně na konci tehotenstvi. Existuje nějaký homeopatický přípravek, který je na zadržování vody a k podpoře hubnutí?

Borelioza

(Gabriela, 2. 4. 2014 13:44)

Dobrý den, velmi mě zaujal článek o homeopatické léčbě boreliozy. Je mi téměř 36 let a mám velmi podobné zkušenosti, jako zmíněná žena ve Vašem článku. Chtěla jsem Vás touto cestou požádat, zda je možné se s Vámi nějak kontaktovat a případně domluvit na léčbě atp.Můj mail je gko@seznam.cz ...Budu vděčná za jakoukoliv informaci. Hezký den.

Re: Borelioza

(vilcakul, 10. 4. 2014 22:51)

Dobrý den, léčba boreliózy je samozřejmě možná, více se dočtete v mých článcích na toto téma. Další možnou terapií v této indikaci je gemmoterapie, a to přípravek z pupenů topolu.

Opakující se záněty

(Lucia, 23. 3. 2014 13:50)

Dobrý den,
mám dotaz ohledně opakujících se zánětů v těle. Je to asi 6 let zpátky možná i více, kdy mě začaly obtěžovat různé záněty. Mezi první záněty patřily záněty prsu a to konkrétně zanícené cysty v prsou. Zánět vždy propukl před menstruací nakonec mi na imunologii po velmi dlouhém vyšetřování, kdy si mě jinak různí lékaři přehazovali jak horkou bramboru se slovy musíte se s tím naučit žít přišli na to že mám pneumokoka (došlo k jeho přřeléčení). Vše bylo najednou v pořádku zánětlivé a hnisavé výtoky z prsou ustoupily. Postupem času jsme začala trpět na různé angíny a virózy, kdy po přeléčení antibiotiky problémy odezněly, ale často se vracely a co přetrvávalo byla zvýšená teplota 37,0 - 37,9C. Při oznámení lékařce, že mám stále teploty po několik odběrech, které byly ok problém neřešila. Obvodní lékařky jsme vyměnila už 3 a vždy tento fakt ignorují. Na Imunologii jsme s panem doktorem zkusily už Wobenzim a i nějaké autovakcíny a bez výsledku. Akutní problémy se zde vůbec řešit nedají, jelikož objednací doba je až 2 měsíce a problémy většinou odezní a návštěva u něj už není potřebná do té doby. Při posledním onemocnění horních dýchacích cest jsem se seznámila s jednou paní doktorkou, která zároveň pracuje i s homeopatií. Její poslední kůra mi natolik pomohla, že ustoupily i teploty. Celý problém jsme považovala za vyřešený, ale 3 týdny zpět mi zubařka našla nějaký zánět u zubu. Opět trpím teplotami asi týden 37-37,8C (bohužel klasika). Zub se mi začal ohlašovat tak 2 dny zpět, kdy tlačí a pobolívá hlavně když teplota stoupne. Momentálně mě už ale netrpí přímo zub věřím že to zubařka vyřeší nějakou léčbou antibiotiky bohužel. Ale můj dotaz směřuje existuje nějaký způsob jak se opakujích zánětů v těle zbavit? Proč se neustále vracejí? Nejdříve to byly záněty prsou, možná i nějaké gynekologické záněty tím už si nejsme jistá, pak následné a časté angíny, záněty dutin, občas zánět zubu a od poslední angíny (nebo zarudlých a bolavých mandlí) je to už asi 3 měsíce zpátky a mám zase zánět zubu. Je mi jasné že teploty, které mě trápí už tak dlouho jsou způsobené právě záněty. Ale velmi ráda bych se těchto obtíží zbavila:( je to už tak dlouho a mě je teprve 24 let. Celý život přede mnou:) a já jej nechci proležet v posteli s nožičkama nahoře.
Děkuji za reakci

Re: Opakující se záněty

(vilcakul, 24. 3. 2014 20:56)

Dobrý den, odpověď je nasnadě, všechny vaše problémy se budou vracet a časem zhoršovat, protože jste nebyla vyléčena. Vaše symptomy byly vždy jen potlačeny alopatickou medicínou, příznaky vymizely, ale k opravdovému vyléčení nikdy nedošlo. Homeopatie na rozdíl od alopatie léčí příčinu tohoto stavu a ne následky. Doporučuji návštěvu homeopata a homeopatickou konstituční léčbu, která vám zabezpečí zdravý život na několik desetiletí.

Zrohovatělá kůže na patách

(AB, 7. 3. 2014 20:37)

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zdali vůbec existuje možnost homeopatické léčby tohoto problému. Kůži na patách mám již od dětství velmi silnou, někdy i půl cm. Po sebešetrnějším mechanickém odstranění nastává bolestivé popraskání až "do masa", což je docela bolestivé při každém došlapu, a navíc ještě vzroste intenzita narůstání nové nevzhledné vrstvy. Mazání a zábaly pomáhají jen na několik hodin. Tento problém je u mne dědičný, trpí jím můj otec a jeho matka. Děkuji velice za odpověď!

Re: Zrohovatělá kůže na patách

(vilcakul, 13. 3. 2014 22:41)

Dobrý den, v tomto případě je potřeba vyšetření u homeopata a předpis indikovaného homeopatického léku podle vašich charakteristických symptomů na mentální, emocionální a fyzické úrovni. Pak je možné, že se váš stav zlepší k normálu a bude udržitelný několik roků.

Re: Re: Zrohovatělá kůže na patách

(AB, 14. 3. 2014 8:47)

Děkuji za odpověď.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56

následující »