Jdi na obsah Jdi na menu
 


Homeopatická poradna

Materiály na serveru vilcakul.estranky.cz jsou pouze obecného informačního a vzdělávacího charakteru. Jejich případné využití je třeba vždy konzultovat s homeopatem nebo s lékařem a je ve vaší plné odpovědnosti. Proto moje názory a rady neberte jako konečné řešení, ale vždy konzultujte svůj stav s lékařem nebo s kvalifikovaným homeopatem. Tyto stránky nenahrazují lékařskou péči, jsou pouze možnou alternativou.

Své dotazy můžete poslat i přes komentář na této straně! Ale nepíšte svůj dotaz jako odpověď na jiný dotaz. Každý dotaz pište prosím zvlášť, jinak je to chaos.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Atopický ekzém

(vilcakul, 27. 2. 2012 20:32)

Dobrý den, s tímto problémem můžete klidně navštívit homeopata a požádat ho homeopatickou konstituční léčbu, protože homeopatie má s kožním onemocněním celkem dobré zkušenosti. Indikovaný homeopatický lék musí být předepsán podle Vašich charakteristických symptomů na mentální, emocionální a fyzické úrovni.

Zácpa

(Martina, 24. 2. 2012 22:43)

Dobrý den, chci vás poprosit o radu týkající se zácpy u 8 měsíčního kojence. Ráda bych vyzkoušela homeopatii, jelikož projímadla, která lze u kojence dát nemají požadovaný efekt i při dodržování všech režimových opatření. Dlouhou dobu jsem používali rektílní rourku a nyní má dcera potíže se zácpu. Vždy na začátku jes tolice tuhá, bobkovitá, posléze je měkčí, ale vždy formovaná.Několikrát za den tlačí, ale bez efektu. Pochopitelně, pokud není stolice dva dny a více, odmítá jídlo, je nafouklá, plačtivá.
Děkuji za vaši odpověď

Re: Zácpa

(vilcakul, 27. 2. 2012 20:29)

Dobrý den, nejlepší by bylo navštívit homeopata, aby mohl předepsat ten nejvhodnější lék. Symptomatický by jste mohli vyzkoušet některý z následujících léků:

Alumina - suchost sliznic, lék starých lidí, nemá nucení na stolici, problémy s vyprázdněním, zhoršují brambory.

Nux vomica - zácpa s neúčinným nucením na stolici, střídání zácpy a průjmu, zhoršují stimulanta.

Bryonia alba - zácpa s tvrdou a suchou stolicí, všeobecné zhoršení pohybem.

Lachesis mutus - páchnoucí stolice, zácpa s pocitem stažení konečníku, stále nutkání v konečníku, ale ne na stolici.

Natrum muriaticum - pálivé bolesti a píchání po stolici, stolice je tuhá a kouskovitá.

Opium - úporná zácpa bez nucení, okrouhlé a tuhé černé výkaly, stolice se vysouvá a vrací zpět.

Phosphorus - velmi páchnoucí stolice a větry, velká ochablost po stolici.

Selen a ještě mnoho dalších.

Nejdříve můžete zkusit třeba homeopatikum Nux vomica v potenci C9, 3x denně 3 kuličky po dobu 1 týdne. Při zlepšení můžete lék vysadit nebo snížit frekvenci dávkování. V případě, že lék zabere, tak ho můžete kdykoliv v případě potřeby zase podat, ale když nebude mít na tento stav žádný vliv, tak je potřeba jiného homeopatického léku.

zadní rýma?

(Lucie, 19. 2. 2012 19:57)

Dobrý večer, mohla bych poprosit o radu, jaká homeopatika by mi pomohla vyřešit problém se zahleněním. Do krku mi stále stékají hleny, které mě nutí neustále polykat a pokašlávat. Jedná se o chronickou potíž, trápí mě to denodenně během celého roku. Nevím, zda se může jednat o tzv. zadní rýmu? Netuším, odkud se hlen bere. Mnohokrát děkuji za odpověď, přeji hezký večer, Lucie.

Re: zadní rýma?

(vilcakul, 27. 2. 2012 20:17)

Dobrý den, tento problém by potřeboval vyšetření u homeopata, tudíž byste měla některého navštívit a požádat ho o léčbu. Indikovaný homeopatický lék se dá předepsat jen podle Vašich charakteristických symptomů na mentální, emocionální a fyzické úrovni.

Štítná žláza

(Martina, 23. 2. 2012 23:12)

Dobrý den, chci se zeptat jestli existuje homeopatika nebo gemmoterapeutika na léčbu snížené funkci štítné žlázy (beru denně Letrox 75). Děkuji za odpověď.

Re: Štítná žláza

(vilcakul, 27. 2. 2012 20:14)

Dobrý den, na léčbu hypofunce štítné žlázy existuje vícero homeopatických i gemmoterapických přípravků. Já sám mám v této indikaci dobrou zkušenost s homeopatiky: Iodum, Calcarea carbonica, Calcarea iodata, Kalium iodatum, Natrium muriaticum, Sepia succus, Spongia tosta a Thyroidinum. Ale nejvíce se mi osvědčila homeopatická konstituční léčba, ta měla nejlepší efekt. Z gemmoterapie bych uvažoval o prostředcích vyrobených z břízy, mandlovníku, arónie černé, lísky, kaliny, hlohu a svídy krvavé. Po drenáži organizmu břízou bych zvolil gemmoterapeutikum nejvíce pokrývající Vaše současné potíže.

imuno trombocytopenie

(Ivana Vojčiniaková, 22. 2. 2012 8:05)

V průběhu těhotenství mně byla diagnostikována imuno trombocytopenie. Onemocnění přetrvává i po porodu. Lékaři mě léčí kapačkami a zvažují kortikoidy. Jelikož kojím a chci i nadále obracím se na vás z žádostí, jestli by mě nepomohla léčba pomocí homeopatie.
Děkuji za odpověď.

Re: imuno trombocytopenie

(vilcakul, 27. 2. 2012 20:03)

Dobrý den, samozřejmě se můžete léčit homeopatií, která je možná i během kojení a nemá žádné vedlejší účinky ani na matku, a ani na dítě. Samozřejmě by pro předpis indikovaného léku byla nejvhodnějším řešením návštěva homeopata, který zjistí Vaše charakteristické symptomy na mentální, emcionální a fyzické úrovni. Pak po analýze stanoví jeden lék, který se nejvíce podobá Vašemu stavu, tudíž bude mít i schopnost ho léčit. Alopatická medicína většinou v tomto případě uvažuje o nedostatečné funkci sleziny, takže by byla možná i homeopatická léčba na podporu její funkce. V této indikaci se osvědčilo homeopatikum Ceanothus americanus, Bellis perenis, Asafoetida a další. Z gemmoterapie bych uvažoval o prostředcích z břízy a habru.

slinivka

(Jarka, 18. 2. 2012 8:50)

Dobrý den,
od října mě trápí bolest v levém podžebří, zhubla jsem 9 kg. Po vyšetření na gastroenterologii mi byla diagnostikována chronická pankreatitida. Držím dietu s omezením tuků a užívám pankreatické enzymy. Prosím o informaci, zda lze využít k podpoře léčby slinivky i homeopatické léčby?

Re: slinivka

(vilcakul, 27. 2. 2012 19:48)

Dobrý den, s tímto problémem bych co nejdříve vyhledal homeopata a požádal ho o léčbu. V této indikaci bych symptomaticky uvažoval o homeopatických lécích: Iris versicolor, Phosphorus, Atropinum, Belladona, Conium maculatum, Mercurius solubilis, Spongia tosta. Nejvhodnějším řešením by byl předpis indikovaného homeopatického léku podle Vašich charakteristických symptomů na mentální, emocionální a fyzické úrovni.

PMS

(Nina, 16. 2. 2012 19:47)

Dobrý den,
je mi dvacet let a při každém cyklu velmi trpím. Jedná se hlavně o silnou bolest v podbřišku na kterou pomáhá chlad a celkovou slabost, bolest a motání hlavy. Tento stav byl běžný i předtím než jsem začala používat hormonální antikoncepci, kterou jsem ze stejného důvodu několikrát změnila i vysadila - beze změny. myslíte že existuje něco, co by mi mohlo pomoct? Děkuji za odpověď a přeji hezký večer. N.

Re: PMS

(vilcakul, 27. 2. 2012 19:41)

Dobrý den, určitě existuje něco, co Vám může pomoci od těchto potíží. Měla byste navštívit homeopata a požádat ho o léčbu, nejlépe homeopatickou konstituční léčbou. K správnému předepsání indikovaného homeopatického léku je potřeba vyšetření a analýza Vašich charakteristických symptomů na mentální, emocionální a fyzické úrovni. Symptomaticky bych uvažoval o homeopatických lécích: Pulsatilla pratensis, Sepie succus, Lac caninum, Calcarea carbonica, Lachesis mutus, Folliculinum a mnoho jiných, které jsou indikované při těchto potížích.

Regenerace a zvýšení imunity po bronchopneumonii

(Ulčová Lenka, 16. 2. 2012 14:07)

Dobrý den, chtěla bych poradit, jaká homeopatika by byla vhodná pro ženu 22 let starou, která měla poprvé v životě antibiotika na léčbu bronchopneumonie a potřebuje po ukončení léčby zregenerovat, pročistit a zvýšit imunitu. Děkuji Ulčová Lenka

Re: Regenerace a zvýšení imunity po bronchopneumonii

(vilcakul, 27. 2. 2012 19:33)

Dobrý den, v homeopatií nezáleží na věku a ani na diagnóze. Na regeneraci, detoxikaci a zvýšení imunity bych doporučil návštěvu homeopata a homeopatickou konstituční léčbu. Bez ní můžete zkusit homeopatikum Echinacea angustofolia nebo Echinacea purpurea v potenci D4, 3x denně 3 kuličky po dobu 2-4 týdnů.

Homeopatika

(Martina, 14. 2. 2012 20:17)

Dobrý den,syn má brát homeopatika,ale nechce ty kuličky cumlat,je možné je nechat rozpustit v malém množství vody,třeba na čajovou lžičku?Děkuji za odpověd

Re: Homeopatika

(vilcakul, 14. 2. 2012 22:29)

Dobrý den, homeopatika můžete rozpustit na malé lžičce a tak je dítěti podat. Můžete je i trošku rozdrtit, efekt bude stejný, stačí, když dítěti kápnete do pusy, homeopatikum se hned vstřebá v ústní dutině.

Ockovanie

(Lucia, 14. 2. 2012 19:08)

Dobry den rada by som spytala mam 10 mesacneho syna ktoreho za ziadnych okolnosti nechcem dat zaockovat p.doktorka nam ponukla alternativu homeopatika aky mate na to nazor dakujem velmi pekne

Re: Ockovanie

(vilcakul, 14. 2. 2012 22:26)

Dobrý den, nenapsala jste, o co se vlastně přesně jedná. Jsou-li to potencované vakcíny, tak to může být lepší alternativa než očkování, ale samozřejmě by bylo potřeba více informací o tom, o čem je vlastně řeč.

konstituční lék

(Kateřina, 14. 2. 2012 7:32)

Dobrý den,
můj syn 6 měsíců, měl prodělat očkování. Dala jswem mu proto 2 hodiny před očkováním thuya c9 - 3 kuličky.Očkování však ale neprověhlo, spletla jsem si datum. Večer byl syn dosti neklidný, jakoby vystrašený. Dala jsem mu Sulfur, tak jako kdyby očkování probíhalo (nevím jestli jsem udělala dobře). Každopádně usnul, a nadruhý den byl lepší, jen začal mít rýmu., která se stupňovala. Teče mu z nosa, má velmi mokrý a hustý kašel, který jej dusí a sedí na hrudníku, má střídavě zvýšené horečky. .. Moje otázka zní, zda není možné, že by byla Thuya jeho konstitučním lékem. STejný kašels rýmou měl před měssícem a něco. Tenkrát mu to sedlo do uší a dostal antibiotika. Teď nepodáváme nic. jen na kašel jsem zvolila Antimonium 5 CH. Je to tak v pořádku?


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56

následující »