Jdi na obsah Jdi na menu
 


Homeopatická poradna

Materiály na serveru vilcakul.estranky.cz jsou pouze obecného informačního a vzdělávacího charakteru. Jejich případné využití je třeba vždy konzultovat s homeopatem nebo s lékařem a je ve vaší plné odpovědnosti. Proto moje názory a rady neberte jako konečné řešení, ale vždy konzultujte svůj stav s lékařem nebo s kvalifikovaným homeopatem. Tyto stránky nenahrazují lékařskou péči, jsou pouze možnou alternativou.

Své dotazy můžete poslat i přes komentář na této straně! Ale nepíšte svůj dotaz jako odpověď na jiný dotaz. Každý dotaz pište prosím zvlášť, jinak je to chaos.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

psí neduhy

(Kateřina, 19. 1. 2012 11:52)

Moc vám děkuji za vyčerpávající informace. Právě proto, že je to pro mě velké množství nových věcí obracím se na vás znovu. Ano, jedná se o tumor na krku, reps. za levým uchem, který může tlačit na hrtan a prý působit zažívání, tvrdí veterinář. Byla to malá kulička, teď vystoupila velikostí až těsně pod , možná i do ucha. Momentálně je to velmi tvrdé, zdá se, že jakoby zapouzdřené. Ráda bych se vydala cestou vašich doporučení. Prosím tedy čím začít? A ukončit braní dosavadních léků?
Děkuji, že jste si našel čas.

Re: psí neduhy

(vilcakul, 19. 1. 2012 20:28)

Dobrý večer, v tomto případě bych neukončil dosavadní léčbu, ale pokusil bych se nasměrovat terapeuta na jinou homeopatickou alternativu, když dosavadní léčba nepřinesla kýžený výsledek. Pokusil bych se najít konstituční lék, který bych předepsal pro pejska podle jeho charakteristických symptomů. Nejschůdnější cesta se mi zdá terapie dr. Ramakrishnana, kde bych asi začal s užíváním miasmatického léku Scirrhinum, které je indikované na tvrdé tumory podobně jako Conium maculatum, tento lék byl střídal po týdnu s homeopatikem Scrophularia nodosa, které je indikované na zvětšené uzliny a Hodgkinuv lymfom. Způsob užití najdete v mém článku na této stránce v sekci "Homeopatie a rakovina" v článku "Rakovina z pohledu Inspirující homeopatie". A také bych uvažoval o homeopatické nosodě Toxoplasma, jak jsem už vzpomínal, ale musel bych u pejska najít více indikací pro předpis tohoto léku.

psí neduhy

(Kateřina, 18. 1. 2012 22:32)

Dobrý večer, obracím se na vás s prosbou. Má milovaná desetiletá fena má tumor nejspíše mízních uzlin. Nárustek jsem pozorovala nejméně pět let. Dá se říct, že nejspíše od doby, co se narodila naše první dcera. Do té doby byla naše fenka jako jedináček. Pak už na ni bylo čím dál méně času, ruce má člověk jen jedny.
Loni v létě, kdy byl nárůstek jako pingpongový míček jsem se rozhodla něco s tím dělat, Veterináři doporučovali operaci, nebo nic. Obrátila jsem se na pomoc prostřednictvím internetu na veterinářku, homeopatku Simonu Mullerovou. Ta mi přes pár úvodních vět o feně napsala první léky. V první léčbě oscillococinum, conium maculatum , bylinná tinktura sii-take a phosporus. Fena začala být živější, mazlivější. Pak jsem šla znovu rodit.Po dobrání léků mi pani Mullerová napsala změnu intervalů léků, přidala calcareu fluoriku. Obrátila jsem se na ni po vánocích, Tumor totiž enormě vyrostl, je teď větší než tenisák. Fena je sice trochu rezignovanější, pro dvě děti na ni zbývá velice málo prostoru, i když nás téměř všude doprovází, ale nezdá se že by trpěla bolestmi. V noci spí, jemně pochrupuje, chutná ji. Na základě zhoršení velikosti tumoru paní Mullerová opět změnila složení léků, teď máme 2x denně 15 kapek štětky, 3granule denně Lapisu albusu 15ch, 3 granule denně Calcarea fluorica 15ch, 5granulí 1x týdně Conium maculatum 30 ch. Prootže jsem měla sama menší zubní problém a zrovna čerstvě půjčenou kniu o homeopatii, dozvěděla jsem se, že více léků najednou není správná homeopatie, navíc léčba paní Mullerové se nezdá býti úspěšná. Obracím se proto na vás s prosbou o vyjádření k léčbě, kterou prodělal, a k možné léčbě, kterou by měla projít. Je to oddaný pes, více člověk, než zvíře, chodí sama ven, dívá se přes cestu, velice hlídá, miluje mě. Po fyzické stránce vždy trpěla mírnou zduřeninou , vet. tvrdil že to jsou uzliny, momentálně a již delší čas ji slzí oči. Ve štěněcím věku ji cosi píchlo tak opuchla velmi rychle, ale to je jediná příhoda, která s jejímu e jevila jejímu zdraví nebezpečná.Budu vám velmi vděčná, když se vyjádříte k mým dotazům ohledně dosavadní léčby a léčby budoucí.
Přeji hezký den
Krainová Kateřina

Re: psí neduhy

(vilcakul, 18. 1. 2012 23:55)

Dobrý den, v tomto případě jestli se jedná o lymfom, tak bych zvolil jinou strátegii předepisování homeopatických léků, ale i tak bych podával jeden lék v jednom čase a nemíchal je jeden po druhém. V tomto případě bych zkusil buď konstituční homeopatickou léčbu, podle charakteristických symptomů pejska. V případě neúspěchu bych přešel po 2-3 měsících na terapií dr. Ramakrishnana, kde se užívají střídavě 2 léky formou plussingu, miasmatický Carcinosinum nebo Scirrhinum a orgánový lék na lymfom podle charakteristických symptomů jeden z následujících léků: Aurum metallicum, Aurum iodatum, Iodum, Spongia tosta, Scrophularia nodosa a Thuja occidentalis. Z dosavadní homeopatické léčby mohlo být indikované Conium maculatum, jestliže se jedná o tumor tvrdý jako kámen a většinou je příčinou nemoci úraz nebo pohmoždění měkkých tkání. Phosphorus může být indikován v případě jestli se jedná o lymfom na krku, pejsek je společenský a má rád těsnou blízkost lidí. Ostatní léky se mi zdají jako jen pomocné prostředky, které v dané kombinaci nemají na daný stav moc velký vliv. Nejlepším lékem na léčbu lymfomů je podle tvrzení doktora Louise Kleina z Kanady homeopatická nosoda Toxoplazmy.

vysoky cholesterol

(Kristina, 18. 1. 2012 13:35)

Dobry den, prosim o pomoc:
mam 28 rokov a mam velmi vysoky cholesterol (6,30) z dlhodobeho uzivania antikoncepcie. Mohli by ste mi prosim odporucit nejake homeopatika na znizenie cholesterolu? Momentalne uzivam este homeopatika na zvysenie imunity: kombinacia Thymulin (1x za mesiac), Silicea (2x za tyzden) a Osccilococcinum (1x za tyzden).
+ Mozem homeopatika na imunitu uzivat sucasne s homeopatikami na cholesterol?
(PS: som vysoka, bleda, stihla, flegmatik)

Dakujem velmi pekne za radu

Re: vysoky cholesterol

(vilcakul, 18. 1. 2012 23:19)

Dobrý den, v klasické homeopatií se předepisuje na všechny potíže jen jeden homeopatický lék, tzv. konstituční. Z uvedené kombinace homeopatik vidím, že se jedná buď o samoléčbu nebo francouzský přístup, který nemusí vždy vést ke kýženému výsledku. Ve Vašem případě bych vyhledal homeopata a požádal ho o homeopatickopu konstituční léčbu, která by měla odstranit sklon organizmu k těmto zdravotním potížím. Symptomaticky mohou být vhodná v této indikaci následující homeopatika: Chelidonium majus, Carduus marianus, Cholesterinum, Kurdlipid a další.

Bradavice

(Hana, 18. 1. 2012 9:20)

Dobrý den,chtěla bych poprosit o radu jestli je nějaký homeopatický lék,který by pomohl synovi s odstraněním bradavic.Objevilo se mu dole na patě pět tvrdých bílých teček,nemáme s nimi zatím zkušenost,ale odhaduji,že by to mohly být bradavice.Nechci ho trápit nějakým vypalováním apod.,byla bych radši kdyby pomohla nějaká homeopatika.Dále bych se ještě chtěla zeptat,dceři 9 let se hodně často dělají koutky a má od očičkem prasklou žilku,byly jsme ji už jednou odstraňovat el.jehlou,ale nepomohlo to,tak bych chtěla zkusit homeo.A ještě jeden dotaz prosím.Hodně cestujeme a máme dvouletého jorkšíra,který nesnáší cestování.Sice netrpí nevolnostmi,ale strašně štěká a je neklidný,už nevím co s tím,je to nepříjemné.Není prosím i na tohle nějaký vhodný lék?Děkuji mnohokrát za odpověď a přeji pěkný den.HAnka

Re: Bradavice

(vilcakul, 18. 1. 2012 23:11)

Dobrý den, v obou případech bych doporučil návštěvu homeopata a homeopatickou konstituční léčbu, která by měla odstranit zdravotní potíže jak u syna, tak u dcery. U syna se může jednat ještě o tzv. kuří oko, které se objeví po nošení nevhodné obuvi. Pro pejska můžete zkusit homeopatikum Cocculine, které dostanete v lékárně, prodávající homeopatické přípravky firmy Boiron. Toto homeopatikum je vhodné při cestování na nevolnost a kinetózu.

zubní kámen

(Jitka, 16. 1. 2012 11:04)

Dobrý den, jaká homeopatika by jste mi doporučili na zvýšenou tvorbu zubního kamene? Před 3 měsíci byl zubní kámen ultrazvukem odstraněn, ale už nyní se opět tvoří. Děkuji za odpověď. Jitka

Re: zubní kámen

(vilcakul, 16. 1. 2012 21:20)

Dobrý den, v této indikaci mi není známo žádné homeopatikum. Možná by pomohla úprava stravy, která by měla obsahovat hodně zeleniny a ovoce. Dále by možná mohly být vhodné některé bylinné čaje, které rozpouštějí usazeniny nebo olejová kůra.

Plíseň na nohách a rukách

(Petra, 15. 1. 2012 13:05)

Dobrý den, prosím Vás o radu. Objevila se mně plíseň na nohách (patách) a začíná i na dlaních. Momentálně jsem kojící matka, bohužel tedy nemohu vyzkoušet přípravky z lékarny. Můžete mně doporučit nějaké homeopatika, jak je dávkovat. Děkuji Petra

Re: Plíseň na nohách a rukách

(vilcakul, 16. 1. 2012 21:16)

Dobrý den, v tomto případě by mohlo být vhodné užítí homeopatika, které mohou ženy užít jak v těhotenství, tak při kojení. Jelikož jste o svém stavu poskytla málo informací, tak Vám mohu doporučit jen všeobecné léky na tuto potíž. Vybrat byste k léčbě měla ten lék, který se nejvíce podobá Vašemu stavu, doporučuji proto tyto léky prostudovat na internetě a podle toho některý z nich zvolit. Doporučený postup by mohl být např. homeopatikum Suphur C9, 3x denně 3 kuličky po dobu 5 dní a poté týden počkat na reakci. Při zlepšení lék úplně vysadit nebo snížit dávkování. V případě, že lék nebude mít žádaný efekt, tak můžete zkusit další. Symptomaticky mohou být vhodné následující homeopatika: Sepia succus, Calcarea carbonica, Dulcamara, Graphites naturalis, Radium bromatum, Silicea terra, Sulphur, Tellurium. Nejlepší by bylo vyhledat homeopata a požádat ho o konstituční homeopatickou léčbu, která by měla odstranit sklon k těmto potížím.

nosody

(lenka, 15. 1. 2012 22:09)

Dobrý den,chtěla jsem se prosím vás zeptat,zda nosoda může i uškodit,pokud by např.zrovna daná bakterie nebyla v těle aktivní.Mám tím na mysli,že dcerka má neurologické problémy-v krvi ji našli borelie i chlamydie.Na LP ani MR jsme vzhledem k jejímu věku(3) zatím nepřistoupili.Nevíme,která bakterie konkrétně tyto problémy způsobuje.Máme nosody obou.Zkusmo jsme jí dali v časovém odstupu C30 od každé.Po Borellii se ji vyrazil flek-EM,po Chlamydii jí okamžitě přestaly roční průjmy.Tak nevíme,v čem pokračovat.Nikdy neměla ATB,a lékař jí je ani nepředepíše,protože hodnoty v krvi jsou hraniční a prý pokud je to borelioza,tak už je chronická,takže jedině krystalický penicilin v infůzích..Můžete nám prosím poradit?Taky jsem se chtěla zeptat,pokud by se už jednalo o autoimunní proces v CNS(stěžuje si na pálení nohou,ruk,hlavy,má závratě,záškuby),nemohou nosody spíš uškodit?Existuje homeopatikum na potlačení autoimunity?A existuje nějaké homeopatikum,které by ničilo bakteriální ložiska v mozku?(podle vyšetření EAV má ložisko v prodloužené míše a ještě v centru,které právě odpovídá za imunitu).Vím,že otázek je mnoho.Předem děkuji za ochotu a radu.Lenka

Re: nosody

(vilcakul, 16. 1. 2012 21:00)

Dobrý den, v tomto případě by nosoda neměla nijak uškodit, tělo prostě na ni zareaguje jen minimálně a pak se dá zpět do normálu. Je to podobné stavu rýmy nebo chřipky, po určité době odejde a většinou je to bez komplikací. Neurologické problémy poukazují na aktivitu Borelie, která má asi v organizmu navrch, objevení se vyrážky po podání nosody Borelie je dobré znamení, organizmus promítl symptomy zpětně na kůži. Naopak vymizení ročního průjmu po podání nosody Chlamidie se mi jeví jako potláčení symptomu, který hned zmizel. Většinou po podání indikovaného homeopatického léku by mělo dojít minimálně k mírnému přechodnému zhoršení stavu a symptomy by se měly začat zlepšovat až poté. Další známkou užití indikovaného léku je to, že ke zlepšení pak dochází na všech úrovních, jak na mentální, tak na emocionální a fyzické. I další symptomy týkající se CNS mohou být projevy boreliózy, homeopatikum na potláčení autoimunity neexistuje, ale je možné najít homeopatikum na léčbu autoimunitní nemoci. Což je samozřejmě dlouhodobý proces a může se podařit jen pod vedením zkušeného a kvalifikovaného homeopata. Doporučuji proto co nejdříve vyhledat homeopata a požádat ho o léčbu, v tomto případě sebeléčba nemusí mít kýžený efekt.
Popis příznaků boreliózy najdete na následujícím odkazu: http://www.borelioza.cz/cs/priznaky_nemoci/

dotaz

(Martin Sekvard, 10. 1. 2012 13:44)

Dobry den chtel bych se zeptat,lze dnu lecit homeopatiky dekuji

Re: dotaz

(vilcakul, 11. 1. 2012 21:40)

Dobrý den, v tomto případě je možná léčba homeopatickou konstituční léčbou, pro níž byste měl vyhledat homeopata a požádat ho o léčbu. Symptomaticky můžete zkusit homeopatika: Benzoicum acidum, Arnica montana, Bryonia alba, Bufo rana, Calcarea carbonica, Colchicum autumnale, Lycopodium clavatum, Magnesia carbonica a Nux vomica. Doporučil bych nejdříve zkusit homeopatikum Benzoicum acidum v potenci C9, 3x denně 3 kuličky po dobu 1-2 týdnů. Při zlepšení lék vysadit nebo postupně snižovat dávku, v případě potřeby zase užít.

dotaz

(Dáša M., 8. 1. 2012 15:00)

Dobrý den,prosím kde můžu sehnat a koupit lék na obezitu KURDLIPID ? děkuji .

Re: dotaz

(vilcakul, 11. 1. 2012 21:29)

Dobrý den, jak jsem už vícekrát napsal, tento lék se dá koupit jen v Rusku. Jedná se o homeopatikum a v ČR ještě neprošlo registrací, takže jediný způsob je dovoz léku z Ruska. Nejlepším řešením je požádat někoho, kdo jezdí do Moskvy, aby Vám tento lék koupil a přivezl.

Homeopatika a operace píštěle

(Ilona, 5. 12. 2011 16:28)

Dobrý den, otec je po operaci 2 píštělí u konečníku, stahují mu rány takzvanou "ligaturou" aby se zahojily. Píštěle ho trápí asi 13let, po celou dobu mu občas vytékal hnis. A i nyní po operaci pořád vytéká. Má velké bolesti, jednu píštěl má hlubokou 6cm. Vždy mu to každý týden stahováním podráždí a on trpí, nespí, chodí hodně často i v noci na malou. Na přeléčení žádné antibiotika nedostal. Koupila jsem mu tabletky na podporu hojení Biomineral D6 calc sulph. A také mi v bylinkářství jedna paní co se zabývá homeopatickou léčbou poradila co by mohlo pomoci. Otec u paní byl dostal Silicea D6 Silicea c30 crab apple. Paní mu pověděla, že tyto homeopatika by měli způsobit, že se vyhnisá ven vše co tam ještě je, a co způsobuje problém. Jenže tím tátu docela vystrašila, ted se to bojí užívat protože si myslí, že by se mu rány mohly zase otevřít, nebo začít hnisat víc, což nechce. Bojí se to trápení co si ted zažívá by bylo o to delší. Já také nevím co je lepší. Mohli byste poradit prosím ?? Děkuji moc za odpověď

Re: Homeopatika a operace píštěle

(vilcakul, 5. 12. 2011 21:30)

Dobrý den, doporučený lék je indikovaný při tomto problému, takže ho můžete zkusit třeba v potenci C9, 3x denně 3 kuličky po dobu 5 dní. Poté můžete lék vysadit a počkat na reakci, při zlepšení není třeba lék užívat, po opětovném relapsu můžete zase 5 denní kůru zopakovat.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56

následující »