Jdi na obsah Jdi na menu
 


Homeopatická poradna

Materiály na serveru vilcakul.estranky.cz jsou pouze obecného informačního a vzdělávacího charakteru. Jejich případné využití je třeba vždy konzultovat s homeopatem nebo s lékařem a je ve vaší plné odpovědnosti. Proto moje názory a rady neberte jako konečné řešení, ale vždy konzultujte svůj stav s lékařem nebo s kvalifikovaným homeopatem. Tyto stránky nenahrazují lékařskou péči, jsou pouze možnou alternativou.

Své dotazy můžete poslat i přes komentář na této straně! Ale nepíšte svůj dotaz jako odpověď na jiný dotaz. Každý dotaz pište prosím zvlášť, jinak je to chaos.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Jak se registrovat

(Marika, 28. 6. 2013 14:33)

Vážení, jak se mohu registrovat na stránkách :
http://vilcakul.extra.hu

Odkaz "zde" nefunguje.

Děkuji

Re: Jak se registrovat

(vilcakul, 28. 6. 2013 14:39)

Je tam email, kde je třeba poslat svou požadavku a poté budete zaregistrovaná. Odkaz "zde" byl vypnut kvůli spamu, protože komentáře byly plné spamu na porno.

homeopatie

(Irena, 19. 6. 2013 8:25)

Dobrý den, chodím k homeopatovi, který mě léčí více léky. Ptala jsem se ho, jestli léčí i jedním lékem, konstitučně, říkal že ano, ale že mám tak rozdílnou diagnozu a mnoho nemocí, tak mě léčí čtyřmi léky dohromady. Nejsou to kuličky, jsou to tablety nestandartních potencí, které se mohou brát klidně hned po jídle, jejich účinek se neruší. Četla jsem studii na internetu, že by se mělo léčit jen jedním lékem. Uvažuji, jestli homeopata změnit, nebo ještě počkat - za cca měsíc a půl jsem neměla žádné kladné výsledky, ani nevím, jestli pomůže léčba i byť jedním jediným lékem. Homeopatie funguje na principu toho, že pacientu pomáhá něco změnit v hlavě, aby se uzdravil?? Musím homeopatii také navíc věřit, aby zabrala? Díky, Irena

Re: homeopatie

(vilcakul, 25. 6. 2013 20:02)

Dobrý den, také jsem názoru, že by se mělo najednou léčit jen jedním homeopatickým lékem. To, že máte více chorob a na každou je třeba jiného léku je jen výmluva, která spočívá v tom, že Vám daný homeopat nenašel indikovaný homeopatický lék. Předpis vícero homeopatických léků najednou může mít vícero efektů. Prvním je samozřejmě potlačování symptomů jako v alopatické medicíně. Druhým problém může být to, že se dané homeopatické léky mohou mezi sebou antidotovat, to je rušit navzájem svůj účinek. Dále se homeopatické léky nemohou užívat hned po jídle a ani se nemohou užívat najednou. Homeopatie funguje na zákoně podobnosti a ne na víře. Samozřejmě placebo efekt hraje určitou roli, ale ta je po několika týdnech bezpředmětná, když lék nezabere na daný stav. Doporučuji změnit homeopata a předepsat homeopatický konstituční lék, který bude léčit všechny Vaše zdravotní potíže. Výběr indikovaného homeopatického léku je třeba založit na charakteristických symptomech pacienta na mentální, emocionální a fyzické úrovni.

Re: Re: homeopatie

(Irena, 25. 6. 2013 22:15)

Děkuji za odepsání. Pulsatillu si objednám. Beru ještě nějaká homeopatika, takže je doberu, ať mi doma netrčí. Pak nasadím už jen pulsatilu. Mám mezi dobráním léků a pulsatilu nechat týdenní pauzu, ať se mé tělo tzv. "odinformuje" a pak už jen pulsatilou doladí?
Studuji nyní od pana Čechovského alopatii, který říká, že jsou lidé, kteří jsou velmi individuální a ani nejvíce podobný lék jim předepsaný, nezabral zcela, takže byl nucena nasadit alopatii - léčbu slinami. Máte s tím nějaké dobré zkušenosti? Děkuji a příjemný den přeji

Re: Re: Re: homeopatie

(Irena, 26. 6. 2013 14:02)

ještě mám doatz, v případě, že bych chtěla skusit užít 3 kuličky pulsatily, je možno ji v lékárně objednat ještě v menším balení než je cca 60ks balení v tubě? případně jak objednat u vás? děkuji

zarudnutí kuže

(Silvie, 25. 6. 2013 15:54)

Dobrý den, maminka je po rakovině a začala mít problémy se zarudnutím kůže na obličeji.

Re: zarudnutí kuže

(vilcakul, 25. 6. 2013 20:37)

Dobrý den, v tomto případě může jít o vedlejší účinek chemoterapie. Homeopaticky jsou vhodné následující homeopatika: Cadmium sulphuricum, Rhopalurus junceus, Okoubaka aubrevillei, Diospyros kaki a další.

Dotaz na účinnost a uchovávání homeopatik

(Alena Vávrová, 24. 6. 2013 12:50)

Přeji Vám pěkný den

a dovoluji se tímto zeptat: trpím na migrény a nejsem moc stresu odolná, už jsem se zkoušela léčit u jednoho homeopata, ale bez úspěchu.
A tak se chci zeptat jestli má smysl koupit si komplexní preparáty od firmy Pharma Liebermann Gmbh, v mém případě konkrétně Cranio-cyl, Iris-Cyl, Neuri-cyl.
A ještě jeden dotaz: dočetla jsem se, že se léky nemají dostat poblíž telefonu, jak daleko od něho tedy mohou být? Nosím je v kabelce, stejně jako telefon. A dostanou-li se poblíž mikrovlnné trouby, jsou prý v mžiku znehodnoceny. Je to pravda?

Děkuji za odpovědi.


Děkuji předem za odpověď.


Re: Dotaz na účinnost a uchovávání homeopatik

(vilcakul, 25. 6. 2013 20:28)

Dobrý den, s danými léky nemám žádnou zkušenost, takže s k jejím účinkům nemohu vyjádřit. Homeopatické léky by měly být skladované v temnu a suchu, mimo elektromagnetického záření, platí to pro mobily, televizi i mikrovlnku. Jedno zrentgenování na letišti většinou účinek homeopatika nezlikviduje.

vstrebávanie štichov

(Dáša Homolová, 19. 6. 2013 12:45)

Dobrý deň,pán doktor,dakujem Vám za predchádzajúce rady,zabudla som sa ešte opýtať,som po operácii prsníkov ,mám samovstrebatelné štichy,existuje homeopatikum na rýchlejšie a bezproblémové vstrebávanie štichov a ako dlho ho treba užívať?
A prosím Vás ,aká je to potencia D6,aké to je CH.
Dakujem velmi pekne.

Re: vstrebávanie štichov

(vilcakul, 25. 6. 2013 20:20)

Dobrý den, doporučované homeopatikum Calendula officinalis bude hojit vnitřně a urychlí i celkovou rekonvalescenci. Ředění D je 1:10 a ředění C je 1:100, takže D6 je C3.

pulsatilla

(Dana, 19. 6. 2013 9:55)

Dobrý den,

emočně velmi odpovídám typu pulsatila - smutek, když necítím lásku, když se mi někdo nevěnuje, když jsem sama. Zdrtí mě každý rozchod, a enchápu, že jsou chlapi tak samostatní a vyrovnaní,že vždycky chybí oni více mě než já jim. Alespon si to myslím. Když jsem v práci či ve škole, tak mi partner často chybí a chci aby byl se mnou a bylo veselo. Hodně jsem na jeho pozornost. Chybí mi děství a dětské hry - nyní se mí přátele už odstěhoali, tato situace je asi 3 roky co s tak stalo, ale pořád je vzpomínám. Chybí mi ta radost s nima. Vzpomenu si i na bývalé partnery- jako by mě nebavilo prožívat věci nové. K novým věcem nemám moc vztah. Uvědomuji si vnitřní přání, že za mnou bývalý partneři přijdou a budou mě obdivovat, něčím je zaujmu. Je mi smutno, když si uvědomím, že ten druhý po mě tolik nemusí vždy tolik toužit. Pláču tehdy, když mě chce partner opustit a jsem nakrknutá, když by se mi rodina nevěnovala. Cítila bych se strašně zdeprimovaně.
Vše mi vychází na pulsatilu, mám i šílený strach ze zkoušek a mám pocit, že všechno rychle zapomenu. Ale nejsem teplokrevný typ, ale velmi zimořivý. Ostatní věci se v celku shodují. Bude pulsatila vhodná? A jakou potenci mám zvolit? Mám i alegii na prach. Četla jsem váš článek o alergii, kde pomohla konstituční léčba pulsatilou, pokud tomu odpovídal pacient. Ráda bych se alergie zbavila úplně - ucpaný nos po ránu, ráno dopoledne trošičku více pravá strana ucpanější, též bolest hlavy - čelo, spánky. Rýma při změn teploty. Moc děkuju, Dana

Re: pulsatilla

(vilcakul, 25. 6. 2013 20:16)

Dobrý den, v tomto případě můžete homeopatikum Pulsatilla klidně vyzkoušet v potenci 30C, 1 dávku (3 kuličky) a pak počkat minimálně měsíc na reakci organizmu. Když bude reakce dobrá a Váš stav se zlepší, tak je třeba čekat až do relapsu, to je do návratu zdravotních potíží jako před užitím homeopatika. Potom můžete homeopatikum zase zopakovat a zase čekat na reakci organizmu. V případě, že homeopatikum neovlivní Váš stav, tak je třeba jiného indikovanějšího homeopatického léku. Ještě k obrazu léku Pulsatilla, může být klidně zimomřivá. Hlavními charkteristikami je pláčtivost, prudká změna nálad, zhoršení horkem, pravostranost, touha po čerstvém vzduchu, vodnaté výtoky a malá žízeň.

Porucha vstrebávania železa

(Dáša Homolová, 15. 6. 2013 11:36)

Pán doktor,prosím Vás ,ešte mám 1 otázku,týkajúcu sa mojej sestry,má poruchu vstrebávania železa,je neustále z toho vyčerpaná,celé dni by iba prespala,existujú vôbec nejaké homeopatiká na vstrebávanie železa? Chodí aj na hematologickú ambulanciu,ale stav sa jej nezlepšuje,trvá to roky. Dakujem.

Re: Porucha vstrebávania železa

(vilcakul, 16. 6. 2013 21:19)

Dobrý den, v této indikaci je třeba zjistit příčinu anémie a tu odstranit, teda léčit. Dobrou zkušenost mám v těchto případech s homeopatikem Ferrum phosphoricum v potenci D6, 3x denně 3 kuličky po dobu 1-2 měsíce. Ale užití tohoto homeopatika upraví jenom stav vaší sestry, ale k vyléčení by měla vyhledat homeopata a požádat ho o homeopatickou konstituční léčbu.

Hematom po operácii prsníkov

(Dáša Homolová, 15. 6. 2013 11:25)

Dobrý deň,som 2 týždne po operácii prsníkov,konkrétne po zmenšení prsníkov,pred operáciou som brala Vami doporučené homeopatiká Arnicu a po operácii 3 dni Arnicu a potom Calendulu,momentálne mám bolesť v lavom prsníku,vraj hematom ,chcem Vás poprosiť,aké homeopatiká sú dobré na rýchlejšie vstrebávanie hematomu,ostali mi ešte aj Arnika,aj calendula,alebo sú vhodnejšie ešte nejaké iné a aké ,poprosím aj dávkovanie a potenciu.Dakujem Vám velmi pekne.

Re: Hematom po operácii prsníkov

(vilcakul, 16. 6. 2013 21:12)

Dobrý den, na vstřebání hematomu je nejlepší homeopatikum Arnica montana, v případě potřeby užitá i ve vyšší potenci 30C nebo 200C, 1x 3 kuličky. Akutně se může použít i 3x po sobě s hodinovým odstupem, potom je třeba počkat na reakci organizmu. Na bolestivost a urychlení hojení je vhodné homeopatikum Calendula officinalis, i tu ve vyšší potenci s podobným dávkováním jako u Arniky.

poradna přes skype

(Terka, 6. 6. 2013 9:36)

Někteří homeopaté využívají namísto osobní homeo. konzultace přes skype. Je to tak v pořádku, nebo může terapeutovi uniknout nějaké důležité prvky? Webkameru nemá každý a stejně je v tomto případě skoro k ničemu - nevidíte, jestli je člověk nervozni, má tiky v očích, nevíte jestli se potí, či jak je doopravdy stavěný ...Jaký je váš názor na toto?

Re: poradna přes skype

(vilcakul, 6. 6. 2013 21:24)

Dobrý den, zatím s touto alternativou nemám zkušenost, ale myslím si, že je to lepší a výhodnější přístup než komunikace přes emaily. Kdybych to dělal, tak jedině s kamerou, kterou si v dnešní době už koupíte za babku. Při vyšetření úplně stačí, když vidíte tvář pacienta a jeho oči, to vám řekne i to, co pacient říct nechce. Výhodu v tomto přístupu vidím v okamžité zpětné vazbě, není tam žádná prodleva a může to být bezprostřední i kvůli bezpečnému prostředí domova, ve kterém se pacient nachází. Při odberu případu je nejdůležitější problém, s kterým vás pacient vyhledá. Dále je důležité to, jak tento problém na pacienta působí, jak ho prožívá a nakonec zpracovává. Tělesné rysy o postavě nejsou tak důležité, nejdůležitější pro stanovení léku je mentální naladění pacienta a jeho charakteristické rysy na emocionální a fyzické úrovni. Pocení v dnešní době nepostřehnete ani normálně v reálu, každý už dnes používá dezodor a vše se potlačuje.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56

následující »