Jdi na obsah Jdi na menu
 


Případ rakoviny kostní dřeně

19. 2. 2007

Koncem léta roku 1996 přichází do ordinace 19letá dívka s diagnózou rakoviny kostní dřeně. Byla v zuboženém stavu díky lékařské terapii, která nevedla k žádnému zlepšení. V té době už byla pacientka studentkou na VŠ, diagnózu řekli doktoři jenom rodičům, pacientka o ní nevěděla.

Po diagnóze pacientky jsem řekl rodičům, že jejich dcera nemá rakovinu kostní dřeně, bylo to důležité hlavně pro to, aby se rodiče uklidnili a začali věřit, že se jejich dcera může vyléčit. Měl jsem více takových případů, ale každý vyžadoval jiný přístup i terapii. Věděl jsem, že stojím před vážným případem, který bude mít dlouhý průběh léčby. Chtěl jsem této mladé pacientce pomoci i přesto, že si lékaři nevěděli rady s touto zákeřnou chorobou. Tento stav potřeboval komplexní přístup a sloučení vícero terapií za účelem vyléčení.

Po prvním vyšetření byl pacientce podán lék Viola tricolor v potenci D4, tento lék napomáhá usazování vápníku v kostech, tlumí krvácení do tkání a zmenšuje otoky různých druhů. Zároveň bylo pacientce předepsáno Symphytum officinale v potenci D1, na obklady a zábaly celého těla. K tomu ještě masáže, které posilovaly svalstvo i nepřímo regeneraci kostí. Po měsíci jsem měl chorobu pod kontrolou, ale ještě nebylo vyhráno, protože páteř byla v zlém stavu, pacientka měla větší bolesti než předtím, ale to bylo dobré znamení, že to nebude dlouho trvat. Má předpověď se naplnila a po 5 měsících bolesti ustoupily a velkou zásluhu na tom mělo i to, že pacientka spolupracovala, což bylo v tomto případě velmi důležité!

K chiropraxi došlo až po 6 měsících, do té doby to bylo nebezpečné a stav pacientky to nedovoloval. Po 8 měsících léčby byla pacientce podána gemmaterapie a to lék Pinus, který je připraven podle homeopatických zásad, výchozí surovinou jsou pupeny macerované v glycerínolihovém roztoku. Pinus je lék s vysokým vlivem na látkovou výměnu, léčí a má regenerační účinky na tvrdé tkanivo, kosti a chrupavky, je vhodný při revmatické artritidě a je dobře použitelný v geriatrické praxi. Dávkovaní tohoto léku bylo 4x denně 20 kapek, potence D4. Nadále podávaná tinktura, zábaly celého těla a masáže, jak bylo uvedeno v předcházejícím textu.

V květnu 1997 došlo k další fázi léčby, kdy byla terapie doplněná lékem Achillea millefolium, který byl v tinktuře použit do koupele a k mazání celého těla se Symphytem officinale. Achillea působí přímo na kostní dřeň a upravuje krvetvorbu jako málokterá léčivá rostlinka. Tím pomáhá při chorobách kostní dřeně, při kterých klasická medicína selhává, funguje i při kostižere. Terapie: i nadále užíváno Pinus, Symphytum, Achillea- mazaní celého těla, koupele 1x za týden, masáže.

Po 16 měsících léčby jsem diagnostikoval vyléčení pacientky, což potvrdili i lékaři ve Vídni. Doktoři v Bratislavě pak mluvili o nesprávné diagnóze, ale nechtěli se k stavu pacientky moc vyjadřovat. Pacientka dokončila VŠ, našla si dobré zaměstnání, dokonce se i vdala a má zdravé děti.

Co k tomu dodat? Jsem velmi šťastný, že jsem mohl této mladé dámě pomoci, bylo to i díky homeopatickým potencím z léčivých rostlin, které mají obrovskou sílu a třeba jim rozumět. Tento časový odstup ukázal, že vše to vynaložené úsilí, ty litry kostivalu lékařského, které byly potřeba, stály za to!

Zdroj: Štefan Ondriš, Komárno, Slovenská republika

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

otaskaß

(natalia, 3. 12. 2015 8:35)

Da sa liečiť mnohopočetný myelom lll št.pacient ma 65 r.dakujem..

re: otázka a rakovina kostní dřeně

(vilcakul, 4. 8. 2009 21:23)

Dobrý den, předpověď při této diagnóze je složitá, záleží na stavu pacienta, stádiu nemoci a zatížení alopatickou léčbou, myslím tím chemoterapii a radioterapii. V homeopatické léčbě rakoviny kostní dřeně můžeme s nadějí použít metodu dr. Ramakrishnana, který už léčil přes 20 000 pacientů s rakovinou homeopatickou terapií. V této indikaci budou indikované homeopatické léky: Hekla lava, Symphytum officinale, Ceanothus americanus, Aurum metallicum, Strontia a Calcarea carbonica. Indikovaný lék se užívá střídavě v týdenním intervalu s nosodou Carcinosin nebo Scirrhinum. Touto metodou se dr. Ramakrishnanovi podařilo dosáhnout 74% úspěšnost při léčbě rakoviny kostí a 54% úspěšnost při léčbě leukémie.Samozřejmě by terapie měla probíhat pod dohledem zkušeného terapeuta, protože je nutné pečlivě sledovat stav pacienta a často měnit léky podle stavu pacienta. Na vedlejší účinky chemoterapie a ozářování je možné použít Cadmium sulphuricum, Radium bromatum, X-ray a Sol.

otazecka

(majda, 24. 7. 2009 2:21)

dobry den mam otazecku potrebovala bych vedet jak dlouho clovek no spis 14 clovicek vydzi na zivu kdyz ma rakovinu kostni drene?ktera se neda lecit?prosim odpovezte je to nutni dekuju pov na ponkinka@seznam.cz

rakovina kostni drene

(anna, 30. 6. 2009 22:20)

dobry den chtela bych vas poprosit o odpoved na tyto me otazky...velice by me to potesilo..mam kamaradda kteremu zjistili tuto nemoc a prave nevime jak mu pomoci..lekari co ho osetruji mu rekli ze se to lecit neda,ale jak jsem se docetla ve Vasem clanku tak to jde...byla bych Vam velica vdecna kdyby jste se ozvali a nejak poradili...predem dekuji...smazenkova..... muj e-mail- an7an7@seznam.cz